شنبه، 21 فروردین 1400 00:00 کد مقاله : 14000121002
امین روانان
این متهمان اقدام به جعل مدارک دانشگاهی با انگیزه استخدام کرده و این مدارک جعلی را به اداراتی در استان ارائه داده بودند.
دادستان چرام گفت: در پی درگیری مسلحانه در این شهرستان ۲ نفر کشته و چندین تن زخمی شدند.

ساجد صدری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این درگیری طایفه ای در شهرک چرام بامداد شنبه اتفاق افتاد.

وی بیان کرد: در این درگیری ۲ نفر کشته و چندین تن بصورت سطحی زخمی شدند.

صدری با اشاره به حضور به موقوع نیروی انتظامی در صحنه درگیری افزود: با حضور نیروی انتظانی امنیت حاکم برقرا شد.

وی اضافه کرد: شناسایی و دستگیری قاتلین از سوی نیروی انتظامی همچنان ادامه دارد.

شهرستان ۲۳ هزار نفری

رهیافت جنوب :رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: با رصد اطلاعاتی سربازان گمنام سازمان اطلاعات استان و مأموران دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی مرکز استان، ۲۶ متهم پرونده جعل مدارک تحصیلی دانشگاهی شناسایی، دستگیر و روانه زندان شدند.

وی افزود: متهمان پس از دستگیری و تکمیل تحقیقات توسط شعبه ویژه بازپرسی، هم اکنون با صدور کیفرخواست قاطع از سوی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد مجرم شناخته شدند.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: ۱۳ متهم دیگر نیز تا کنون شناسایی شده اند که پرونده دیگری نیز در خصوص این افراد، تشکیل شده است.

نگین تاجی ابراز داشت: شهروندان مطلع باشند که مجرمین با سو استفاده از بلند پروازی برخی افراد و با دریافت مبالغی فراوان، اقدام به تبلیغ فروش مدارک تحصیلی دانشگاهی، از مقطع کاردانی تا کارشناسی ارشد و حتی دکتری می‌ نمایند، در حالیکه با دستگیری باند حرفه ای جعل این گونه مدارک مشخص شد.

وی تصریح کرد: تمام این مدارک از کارنامه نمرات تا گواهینامه تحصیلی همگی جعلی هستند.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به این که در برخی موارد نیز مشاهده شده که مجرمین در فضای مجازی، اقدام به تبلیغات وسیع و گسترده می کنند عنوان کرد: متهمان به ویژه در سایت های تبلیغات خدمات همچون دیوار، افراد فرصت طلب را ترغیب می کنند.

وی ادامه داد: این افراد با انتشار عناوینی مانند کارشناسی آسان ،مدرک دانشگاهی بدون حضور در کلاس، مدرک دانشگاهی از دانشگاه های معتبر خارج و یا داخل کشور ،دریافت مدرک تحصیلی دانشگاهی معتبر همراه با استعلام  و صدور کارت ملی با یک کلیک، این افراد را مجذوب نموده و از آنها مبالغی را دریافت نموده اند و متأسفانه نه تنها مدرکی برای فرد صادر نمی‌شود، بلکه فرد کلاهبردار بعد از گرفتن وجوه، دیگر پاسخگو نیست و متواری می‌ شود.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: عموم شهروندان و به ویژه کاربران فضای مجازی مطلع باشند که تمام این آگهی‌ها کذب محض بوده و حتی آن دسته از مجرمینی که مدارکی هم به متقاضی ارائه می‌ دهند، تمام این مدارک جعلی هستند و هیچ گونه اعتباری ندارد.

وی افزود: افرادی که این مدارک جعلی را خریداری کنند و در جایی ارائه دهند، این عمل آنها نیز جرم تلقی می شود.

نگین تاجی افزود: دستگاه قضایی با عاملین برخوردی قانونی و قاطعی خواهد داشت و ادعای عدم اطلاع از کیفر این عمل، موجه نمی باشد.

وی تأکید کرد: با توجه به گستردگی اقدامات این باند حرفه ای جعل، پرونده دومی نیز نسبت به سیزده متهم دیگر مفتوح شده است و تا تکمیل تحقیقات و شناسایی و دستگیری تمام افراد دخیل که احتمالا برخی نیز در سایر استان های کشور فعالیت مرتبط دارند، رسیدگی در شعبه بازپرسی ویژه دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه خواهد داشت.

 

نظر جدید