یکشنبه، 15 تیر 1399 00:00 کد مقاله : 13990415001
امین روانان
سال های ۹۷ و ۹۸ شاهد اوج گیری راه اندازی طرح های معدنی و صنایع معدنی در سراسر کشور بوده ایم. راه اندازی ۳۸ طرح در این مدت طی تاریخ ۱۸ ساله فعالیت ایمیدرو، بی سابقه بوده ا ...
رکورد بی سابقه راه‌اندازی ۳۸ طرح معدن و صنایع معدنی در ۲ سال اخیر

با ورود دکتر غریب پور شاهد رشد و شکوفایی صنایع معدنی و احیا معادن نیمه فعال بودیم که سهم بسزایی در رشد و شکوفایی صنعت کشور  داشته است .

  به گزارش رهیافت جنوب ، به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، خداداد غریب پور که به مناسبت هفته صنعت و معدن سخن می گفت، تصریح کرد: طبق آمارهای منتشر شده، این سازمان از ابتدای فعالیت (۱۳۸۱) تا پایان سال گذشته به همراه شرکت های تابعه و بخش خصوصی، ۱۶۵ پروژه را راه اندازی کرده اند.

وی خبر داد: حاصل این تعداد طرح، سرمایه گذاری نزدیک به ۲۰ میلیارد دلاری در کل کشور بوده است.

۹۷ و ۹۸ سال های اوج گیری توسعه


غریب پور گفت: در حالی که در اکثر سال ها، متوسط تعداد طرح های راه اندازی شده تک رقمی بوده، در سال های ۹۷ و ۹۸ به یکباره شاهد اوج گیری سرعت اجرا و همچنین راه اندازی پروژه ها شده ایم، به طوری که طی این دوره، به ترتیب ۱۶ و ۲۲ طرح معدن و صنایع معدنی با مشارکت بخش خصوصی در سراسر کشور راه اندازی شد.


وی در عین حال با یادآوری اینکه ۸۸ پروژه از سال ۹۲ به این سو راه اندازی شده است، یادآور شد: این عدد معادل ۵۳ درصد از طرح های راه اندازی شده حدود دو دهه اخیر در بخش معدن و صنایع معدنی کشور بوده است.


وی افزود: سرمایه گذاری این مدت نیز به ۹٫۳ میلیارد دلار رسید که ۴۶ درصد از کل سرمایه گذاری ها را شامل می شود.
وی تاکید کرد: بخش قابل توجهی از این طرح ها همچون آلومینیوم جنوب، توسعه کارخانه های کنسانتره و گندله سنگ آهن در سنگان، آهن اسفنجی فولادهای استانی، طرح های توسعه صنعت مس و … در مقیاس ملی بوده اند.
سرمایه گذاری های ایمیدرو و شرکت های تابعه از ابتدا تا پایان ۹۸ به شرح زیر است؛

رکورد بی سابقه راه‌اندازی ۳۸ طرح معدن و صنایع معدنی در ۲ سال

نظر جدید
پربازدیدها