سه شنبه، 23 فروردین 1401 20:56 کد خبر : 14010123002
به گزارش رهیافت جنوب
نویسنده خبر :سید یعقوب رضوی
نماینده‌ی مردم شریف رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی پیرامون بررسی مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه باتوجه به فصل تابستان، گرمای شدید، تنش آبی روستاها و در خصوص پایدار بودن شبکه و رفع مشکلات با علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو دیدار و به گفت‌وگو پرداخت.
نشست حاج ابراهیم متینیان با وزیر نیرو

به گزارش «پایگاه خبری رهیافت جنوب»، حاج ابراهیم متینیان نماینده‌ی مردم شریف رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی پیرامون بررسی مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه باتوجه به فصل تابستان، گرمای شدید، تنش آبی روستاها و در خصوص پایدار بودن شبکه و رفع مشکلات با علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو دیدار و به گفت‌وگو پرداخت.

 

🟡 حاج ابراهیم متینیان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص اجرای طرح 550 هزار هکتاری خوزستان و لزوم تامین آب مورد نیاز این طرح، تصریح کرد: مهمترین مطالبه و خواسته کشاورزان خوزستانی، تأمین حق‌ آبه قانونی در بخش کشاورزی است. براساس وظایف ذاتی وزارت نیرو برای اختصاص حق‌ آبه مورد نیاز کشاورزان مسیر رودخانه‌های حوزه انتخابیه اقدامات بایسته و لازم انجام شود.

 

☑️ضرورت نوسازی شبکه های توزیع برق حوزه انتخابیه برای پایداری شبکه و اتخاذ تدابیر لازم جهت جلوگیری از خاموشی ‌های برق در فصل تابستان، توسعه ظرفیت تولید برق در حوزه انتخابیه برای جبران بخشی از نیاز برق استان، اصلاح تعرفه برق مصارف خانگی در دو شهرستان و محاسبه براساس الگوی مصرف برق در مناطق گرمسیری و همچنین لزوم اصلاح آب بهای مصرفی کشاورزان در راستای حمایت از تولید از دیگر مسائل مطرح شده توسط حاج ابراهیم متینیان بود که مورد موافقت وزیر نیرو قرار گرفت و دستورات لازم نیز از مقام عالی وزارت اخذ شد.

 

🟡متینیان در پایان از حسن توجه دولت سیزدهم و به ویژه وزارت نیرو به مناطق محروم استان خوزستان قدردانی کرد. محرابیان وزیر نیرو نیز ضمن تشکر از تلاش های حاج ابراهیم متینیان، در خصوص پیگیری درخواست ‌های نماینده‌ی مردم شریف رامهرمز و رامشیر قول مساعد داد.

 

نظر جدید

پربازدیدها
پربحث ترین ها