یکشنبه، 09 آبان 1400 17:10 کد خبر : 14000809001
نویسنده خبر :سیروس بزمی
نامه ی جمعی از جوانان انقلابی استان کهگیلویه و بویراحمد به نمایندگان این استان: جوان شایسته دیشموکی قربانی لابی گری و سهم خواهی

رهیافت جنوب/ درپی استقرار دولت جدید و  شروع دومینوی انتصابات جدید و تزریق نیروهای جدید و انقلابی در وزارتخانه ها و ادارات کل استانی، تلاش ها بر انتصاب چهره های جوان در مناصب دولتی  مشهود است.

در همین راستا گزینه های جوان و با انگیزه در استان های مختلف  شناسایی ،تقویت  و نامزد کسب جایگاه های مختلف می شوند، استان کهگیلویه و بویراحمد نیز از این قاعده مستثنی نیست و جهت انتخاب فرمانداران و مدیران کل استانی شاهد رقابت افراد متنفذ  جهت معرفی نیروهای جوان نزدیک به خود است.
البته این رقابت اصولا نابرابر موجب حذف و کارشکنی علیه جوانان شایسته، متعهد و انقلابی می شود، جوانانی که اصولا تنها خلا رزومه آن ها نداشتن لابی های استانی است.
حمزه دستیار از جوانان شایسته استانی و صاحب وجهه ملی  که رزومه ای بسیار خوبی را یدک می کشد و بعنوان جوانی متعهد و انقلابی هم شناخته می شود بعنوان گزینه مناصب  در سطح مدیرکلی استان، فرمانداری شهرستان های استان کهگیلویه و بویراحمد و حتی گزینه ای برای مدیریت میانی در چند وزارتخانه بود به دلایل نامعلومی از سمت افراد متنفذ و صاحبان سهام استانی بایکوت شده و در مسیر انتصاب وی سنگ اندازی های بسیاری شده است.
او که از محروم ترین نقاط استان و بدون حمایت هیچ شخص صاحب نفوذ استانی رشد و پیشرفت خود را دنبال می کرد امروز به دلیل عدم همراهی و لابی گری با شخصیت های سیاسی استان شاهد تخریب ها و سنگ اندازی های مختلف است.
بنظر می رسد روند نخبه کشی در استان توسط لابی های قومی و سیاسی همچنان ادامه دارد و باید شاهد تقسیم مناصب به شکل سهمی و رانتی باشیم.
جمعی از جوانان انقلابی در واکنش های رسانه ای و نامه نگاری هایی به نمایندگان استانی اعتراض خود را از این دست اتفاقات ناگواری اعلام کردند.

نظر جدید

نظرات
 • مسعودشایسته فر
  یکشنبه، 09 آبان 1400 19:05
  0
  خدالعنت کن بانی این کارشکنی هارا
  پاسخ ها به این نظر
 • صیادی
  یکشنبه، 09 آبان 1400 19:15
  0
  متن رو خودشون تهیه کردند... نه خوب این جمعی رو اسم بیارن
  پاسخ ها به این نظر
 • امیر داوود دی نژاد
  یکشنبه، 09 آبان 1400 22:00
  0
  باسلام جای بسی تعسف است که جوانانی امثال حمزه دستیار را کنار می زنند و نالایقان و ریاست طلبان و رانتخوارانی را منصوب می کنند که همچون زالو خون مردم را می مکند عده ای فقط شعار جوان گرایی می دهند
  پاسخ ها به این نظر
 • رضا
  یکشنبه، 09 آبان 1400 22:26
  0
  لعنت به موحد
  پاسخ ها به این نظر
 • سعید
  یکشنبه، 09 آبان 1400 22:27
  0
  تاسناتور ازدزدان حمایت میکنه ادم پاک نمیره سرکار
  پاسخ ها به این نظر
 • سعیدد
  یکشنبه، 09 آبان 1400 22:27
  0
  موحد ۲۰ساله جوانهای پاک را له کرد
  پاسخ ها به این نظر
 • قا یم
  یکشنبه، 09 آبان 1400 23:37
  0
  تاقبل ازانتخابات از دستیارها به عتوان نمادجوانگرایی یاد میکردند الان فراموش کارشدند
  پاسخ ها به این نظر
 • سجا د
  یکشنبه، 09 آبان 1400 23:38
  0
  موحد اجازه نمیده جوانان پابگیرند
  پاسخ ها به این نظر
 • نیک
  یکشنبه، 09 آبان 1400 23:45
  0
  با سلام هرچند خدمت به استان محروم کهگیلویه و بویراحمد قطعا برای خدمتگزاران انقلاب و اسلام اجر بزرگی دارد، اما متاسفانه تنگ نظری ها در استان بیداد میکند، آقای دستیار با توجه به توانمندی ها و شایستگی هایی که قبلاً به منصه ظهور رسانده و پتانسیل های بسیار دیگری که دارند براساس بنیان فکری گام دوم انقلاب ، مطمئنا می تواند در سطح کلان کشوری منشأ حرکات ارزشمند و اصیل انقلابی برای ملت ایران باشند.
  پاسخ ها به این نظر
 • وحید
  دوشنبه، 10 آبان 1400 00:30
  1
  اینوبه خودت بگوکه سنگ موحدروبه سینه میزنی وتودیشموک میگفتی فقط به دیشموکی هارای بدین،حالاکه اینطوره ایشون هم غیربومی هست پس صلاحیت پست گرفتن درجایی غیرازدیشموک روندارن
  پاسخ ها به این نظر
  وحید
  چهارشنبه، 12 آبان 1400 13:39
  0
  کهگیلویه تا صد سال دیگه به بهبهان یا گچساران نمیرسد.چون مردمانی حسود درد و.....
 • پ.س
  یکشنبه، 30 مرداد 1401 16:52
  0
  نمایندگان استان این کار را بامرحوم مهندس سید حسین موسوی مطهر جوان نخبه که خودش را تا وزارت خانه ها ونهادهای انقلابی بدون هیچ گونه وابستگی سیاسی پله های ترقی رایکی پس ازدیگری طی کرد.موقع توویع ومعارفه وبحث قوم گرایی واینکه این جوان به حرف انها گوش نمی دهد مانع شدند.
  پاسخ ها به این نظر
پربازدیدها
پربحث ترین ها