پنج شنبه، 21 مرداد 1400 22:21 کد خبر : 14000521002
به گزارش رهیافت جنوب
نویسنده خبر :سید یعقوب رضوی
علی اصغر حسینی نیک مدیرشبکه بهداشت و درمان رامهرمز: موج پنجم طغیان ویروس کرونا با سویه جهش یافته دلتا قابل توصیف نیست! و از طرفی در یک ماهه اخیر بیش از ۲هزار سی تی اسکن بیماران اورژانسی انجام گرفته و البته با ازدحام مردم در بیمارستان‌های شهرستان، «نگران کننده» و در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی؛ خطر فاجعه انسانی در راه است!
جولان واریانت دلتا با پروتکل‌های کاغذی؛ قامت مدافعان سلامت رامهرمز هم شکست!

به گزارش پایگاه خبری «رهیافت جنوب» ، علی‌اصغر حسینی نیک اظهار داشت: در ارتباط با وضعیت کرونا در شهرستان با همه تلاش‌های که تاکنون توسط همه مسوولان صورت گرفته الآن در موقعیت خطرناکی هستیم و اگر مردم رعایت کنند، می‌توانیم این مرحله را هم طی کنیم.

 

او ادامه داد: تعداد بستری‌های کرونایی در شهرستان نسبت به هفته‌های گذشته افزایش‌یافته و می‌طلبد همه دست‌به‌دست هم دهیم و با عدم شرکت در تجمعات و رعایت شیوه‌نامه‌ها با این ویروس منحوس مقابله کنیم.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان رامهرمز تصریح کرد: در حال حاضر به‌طور میانگین ۲ هزار سی‌تی‌اسکن در ماه توسط دستگاه موجود در حال انجام است که با توجه به محدودیت‌هایی که داریم سی تی ها را مختص بیماران اورژانسی قرار داده‌ایم.

 

او افزود: در روستاها با آمدن پزشکان جدید مشکل مراکز روستایی را برطرف کردیم و به‌غیر از اعتبارات معمول ماهانه، در یک ماه گذشته بیش از یک میلیارد و سیصد میلیون تومان تجهیزات بهداشتی و وسایل سرمایشی تهیه و در مراکز تحت پوشش توزیع شد.

 

حسینی نیک همچنین گفت: راه‌اندازی مرکز تجمیعی واکسیناسیون نیز کمک مؤثری به مردم بوده است که در دو نوبت صبح و بعدازظهر دایر است و علاوه بر این، مراکز روستایی هم واکسیناسیون روستائیان را انجام می‌دهند.

 

او عنوان کرد: تعدادی مراکز خانه بهداشتی روستایی جدید را با همکاری برخی از خیرین در دستور ساخت‌وساز داریم و همچنین تعدادی از آمبولانس‌های ۱۱۵ را پس از تعمیر وارد ناوگان کرده و خواهیم کرد و در آینده نزدیک اورژانس جاده‌ای مهر را هم راه‌اندازی خواهیم کرد.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان رامهرمز بیان داشت: به‌زودی بزرگ‌ترین اورژانس بیمارستان مادر به مرحله افتتاح خواهد رسید و طرح توسعه بیمارستان مادر نیز در دست اقدام است که به ۱۷۴ تخت خوابه تبدیل خواهد شد.

 

این مسئول در ارتباط با مرکز ام آر آی و خرابی آن گفت: با سوخته شدن یکی از قطعات دستگاه ام آر آی، نیازمند یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بودجه هستیم که تاکنون یک میلیارد آن را تأمین کرده‌ایم و شرکت مربوطه در حال تأمین قطعه است که پس از تأمین قطعه و نصب، مجدداً راه‌اندازی خواهد شد.

 

حسینی نیک یادآور شد: دستگاه زباله‌سوز بیمارستان امام، تانک آن مدتی بود که خراب‌شده بود که پس از خرید نصب و راه‌اندازی شد. همچنین دستگاه زباله‌سوز بیمارستان مادر نیز باوجود اعزام یکی از کارکنان به تهران برای آموزش، متأسفانه به دلیل طولانی شدن در راه اندازی این دستگاه طی سال‌های گذشته، از گارانتی خارج‌شده لذا دچار مشکلاتی شده‌ایم که در حال رایزنی برای راه‌اندازی آن هستیم.

 

وی رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را موضوع مهمی خواند و تاکید کرد: پرهیز از تجمعات، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پیگیری و آموزش به افراد مبتلا و اطرافیان در قطع زنجیره انتقال موثر خواهد بود.

 

رئیس ستاد مقابله با کرونای رامهرمز اظهار کرد: اتاق اصناف، اداره صمت و شبکه بهداشت و درمان شهرستان با افزایش گشت‌های مشترک و نظارت بر اصناف بر رعایت ضوابط بهداشتی نظارت مستمر داشته و با متخلفان برخورد کنند.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان رامهرمز در پایان این نشست خبری ضمن تقدیر از خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار گفت: خبرنگاران چشم بینای جامعه و رابط بین ما و مردم هستند و با توجه به وضعیت موجود کشور امیدواریم که با تعامل و همدلی بتوانیم بخشی از مشکلات مردم را مرتفع کنیم.

 

در شرایطی که آمار مبتلایان با جولان سویه جهش یافته واریانت دلتا در این شهرستان رو به افزایش است، متولیان بهداشتی عامل آن را محدودیت‌ها و پروتکل‌هایی می‌دانند که تنها روی کاغذ مانده و اجرا نمی‌شوند و مسلماً مسوولان رامهرمز در خواب غفلت به سر می برند!

 

این همان ممنوعیت‌ها و پروتکل‌های کاغذی است که کارشناسان و متولیان بهداشت و درمان رامهرمز نسبت به اجرا نشدن آن نگرانند و باید دید در هفته‌های آتی این پروتکل‌ها جدی‌تر مورد توجه قرار خواهد گرفت یا آنکه همچنان آمارها در این زمینه بیشتر و بیشتر می‌شود؟

 

 

نظر جدید

نظرات
  • احمد موساوند
    جمعه، 22 مرداد 1400 00:06
    0
    لطفا اطلاع رسانی کنید چرا آموزشگاه های زبان و باشگاههای پرورش اندام همچنان باز هستن
    پاسخ ها به این نظر
پربازدیدها
پربحث ترین ها