دوشنبه، 18 مرداد 1400 22:33 کد خبر : 14000518003
به گزارش رهیافت جنوب
نویسنده خبر :سید یعقوب رضوی
دکتر میثم مُعِزّی رئیس بیمارستان گلستان اهواز: موج پنجم طغیان ویروس کرونا با سویه جهش یافته دلتا با ازدحام مردم در این بیمارستان، «بی سابقه و هولناک» و قابل توصیف نیست!
مدافعان سلامت گلستان اهواز؛ قهرمانان بحران واریانت دلتا

به گزارش پایگاه خبری «رهیافت جنوب»، رئیس بیمارستان گلستان اهواز با بیان این مطلب گفت: فشار ناشی از هجوم حجم بی‌سابقه‌ی مبتلایان کرونا در روزهای اخیر را بسیار نگران‌کننده و مرگبار توصیف کرد و افزود: کادر درمان بیمارستان‌ بسیار فرسوده و خسته‌تر از قبل شده‌ است، بسیاری از اساتید، پزشکان و همکاران ما به کرونا مبتلا و برخی دچار لطمات جبران‌ناپذیری شده‌اند و حتی تجهیزات دارویی و امکانات پاسخگوی این همه بیمار کرونایی نیست.

 

وی گفت: با تمهیدات، تلاش‌های صورت گرفته و تعریف فرآیندهای لازم برای افزایش حداکثری ظرفیت پذیرش مبتلایان سرپایی کووید۱۹، در چند روز گذشته نیمی از کارکنان دیگر بخش‌های بیمارستان برای ساماندهی، پذیرش و درمان بیماران کرونایی به اورژانس بیمارستان گلستان گسیل شد، اما در صورت ادامه روند صعودی تعداد مراجعه‌کنندگان، قطعاً مشکلات ما بیشتر خواهد شد.

 

رئیس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی گلستان اهواز ادامه داد: طی هفته‌ی گذشته بیش از ۳ هزار بیمار کرونایی برای دریافت «دوزهای داروی رمدسیویر»، بصورت سرپایی به درمانگاه ویژه این بیمار در مجتمع اورژانس مراجعه کردند که این حجم از مراجعه‌ی بیماران از ابتدای شیوع پاندمی کرونا، بی‌سابقه است. 

وی افزود: این بسیار تأسف‌بار و دردناک است که هنوز شاهد عدم استفاده برخی افراد از ماسک، تجمعات غیر ضروری و بازارهای شلوغ در جای جای شهر هستیم.


امان کادر درمان بریده و مقوله‌ی "مقابله با کرونا" با بی‌توجهی و اجحاف برخی نهاد‌ها، به امری فرسایشی تبدیل شده است.

 

گفتنی است پیش از این دکتر میثم معزی به عنوان مدیر امور بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی دانشگاه و سرپرست مدیریت بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگوئی به شکایات دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بوده است.

 

 

نظر جدید

نظرات
 • سیدعلی سیدحسینی
  یکشنبه، 28 آذر 1400 04:03
  0
  سلام میخواستم برایه مدافعین سلامت ثبتام کنم اهل اهوازهستم تزریقات کامل انجام میدم اگه خدمات هم بخوایدانجام میدم.هرکاری بگید دریغ نمیکنم باتشکر
  پاسخ ها به این نظر
 • سیدعلی سیدحسینی
  یکشنبه، 28 آذر 1400 04:06
  0
  اینم هم شماره تماسم هست 0903463893
  پاسخ ها به این نظر
پربازدیدها
پربحث ترین ها