شنبه، 16 مرداد 1400 00:32 کد خبر : 14000516003
به گزارش رهیافت جنوب
نویسنده خبر :سید یعقوب رضوی
کربلایی ایران, استان خوزستان؛ با نام بیمارستان گلستان اهواز مثل دیگر بیمارستان‌ها؛ همیشه یادآور مقاومت، پایدار و ایثار در ذهن مردم است.
گلستانی به وسعت ایران، مدافعان سلامت در خاکریز مقاومت کرونا

به گزارش پایگاه خبری رهیافت جنوب، خاکریز جبهه امروز به جای خیابان و کوچه پس کوچه‌های شهر اهواز در بیمارستان‌هاست و جبهه سلامت این بار شاهد مقاومت و ایثار مدافعان سلامت است.


نمای از تلاش مدافعان سلامت در بیمارستان گلستان کلانشهر اهواز به پاس خدمات ارزنده‌ای بی شائبه‌ی آنان، به روایت تصویر ارائه شده تا مرحمی بر التیام دلِ رنجور آنان سهیم باشیم و امّا مدافعان سختکوش سلامت از روزهای نخست شیوع ویروس منحوس کرونا؛ با تلاش بی وقفه و مجاهدت شبانه‌روزی از هیچ کوششی برای بهبود بیماران کرونایی دریغ نکردند.

 

برای شکست کرونا باید با هر امکاناتی که شده به جنگ آن برویم، سربازان و فرماندهان خط مقدم این جنگ در حقیقت کادر بهداشتی و درمانی بیمارستان گلستان هستند.


نگاه عزتمندانه که ایثار باشد، حتی اگر جنگی ندیده باشی، جلوه‌های ایثار و فداکاری تکرار می‌شود و این دفعه نوبت گروهی است که در سال‌های ۸ سال دفاع مقدس نیز با دستان خود جان فرزندان این مرز و بوم را نجات می‌دادند و تلاشی که امروز کادر بهداشتی و درمانی و پرستاری بیمارستان گلستان اهواز تحت لوای مدیریت جهادی دکترمیثم معزی ریاست بیمارستان، دکتراسدالله چراغی معاونت درمان، مهندس رضا غفاری مدیرداخلی، خانم عظیمه اسدی مترون بیمارستان، مهندس امین سهیلی روابط عمومی و دیگر همکاران ارجمند خدوم و بی ادعا در مراقبت از بیماران مبتلا به «ویروس منحوس کرونا» می‌کنند، تداعی‌کننده تلاش‌های شبانه‌روزی جامعه خدوم مدافعان سلامت در دوران دفاع مقدس است.

 

همراهی جهادی پاکبانان زحمت‌کش، حضور نیروهای داوطلب مردمی و نهادهای دولتی و امنیتی که با آگاهی از خطر ابتلاء به کرونا به حمایت و همراهی از مدافعان سلامت آمدند، را فراموش نمی‌کنیم.

شیوع ویروس منحوس کرونا در جامعه، أرزش وجودی فرشتگان نجات را بیش از گذشته عیان کرده است و امروز تمام اقشار از مسئولان تا مردم قدردان ایثار و تلاش مدافعان سلامت هستند.

علی‌رغم تمام تهدیداتی که سلامت و جان کادر درمان را مورد هدف قرار داده بود، مدافعان سلامت در این برهة حساس، دلاورانه در راه حفظ سلامت همنوعان، قدم در خط مقدم جبهه سلامت گذاشتند.


سفید پوشان عرصه سلامت همان‌هایی هستند که از جان و دل برای نجات جان ما و اطرافیانمان مایه می‌گذارند، کسانی که بسیاری از ما تلاش جهادگونه شان در راه سلامت جامعه را نمی‌بینیم و عمق نگاهمان به درآمدشان است.

کرونا که به خوزستان آمد، جزء درد و جدایی سوغات دیگری برای مردمان این خطه به همراه نداشت، در این مدت افراد زیادی برای رهایی از این ویروس روزها از درد نالیدند و بسیاری دیگر در مبارزه با آن ناکام ماندند و با آسمانی شدن مصیبت را نصیب خانواده هایشان کردند.


بیمارستان گلستان اهواز و دیگر بیمارستان‌ها، از ابتدای شیوع کرونا تاکنون به ویژه در موج پنجم پُر از درد و ناله بیمارانی است که کرونا قدرت شان را به اسارت گرفت، نفس هایشان را برید و آنان را به ابزارآلات مصنوعی تنفسی وابسته کرده است.

کارشناسان با اشاره به شدت بیماری کووید ۱۹ در موج پنجم و بدحالی بیشتر مبتلایان می گویند که تاب و توان از کادر درمان بریده شده است. زیرا نیروهای درمانی ماههاست به صورت شبانه روز برای خدمات رسانی به بیماران کوویدی در تلاش هستند و افزایش بیماران کار را برای آنان دشوارتر می کند. خط

تماس با قطرات تنفسی فرد آلوده به کرونا یکی از راه های اصلی ابتلا به ویروس کرونا است، این قطرات تنفسی از طریق سرفه، عطسه و صحبت کردن و حتی تنفس معمولی انتشار می یابد بنابراین رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک که بارها به آن توصیه شده برای پیشگیری از ابتلا بسیار مهم و تاثیر گذار است.

کرونا در دنیا تاکنون ۶ جهش ژنتیکی خطرناک شامل آلفا، بتا ، گاما ، دلتا و لامبدا واتا داشته و دلتا یکی از  نسخه های جهش یافته این ویروس است، به گفته متخصصان سویه دلتا حداقل ۲ تا سه برابر نسبت به سویه‌ ووهان مسری‌ تر است.

 

 

 

 

 

 

 

نظر جدید

پربازدیدها
پربحث ترین ها