سه شنبه، 22 تیر 1400 13:51 کد خبر : 14000422005
به گزارش رهیافت جنوب
نویسنده خبر :امین روانان
مطابق اعلام وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز کماکان در روند مقابله با پیک پنجم کرونا به نسبت سایر دانشگاه های علوم پزشکی کشور بیشترین میزان تست سریع انجام شده و همچنین بیشترین تعداد افراد مراقبت شده در منزل را به خود اختصاص داده است.
عملکرد درخشان مدافعان بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز

پایگاه خبری رهیافت جنوب "در پیک چهارم کرونا که از اواخر بهمن‌ماه ۱۳۹۹ در استان خوزستان آغاز شده بود، تا مدت دوماه هیچ استان دیگری را به وضعیت قرمز نکشاند، اما از اواسط فروردین کم‌کم به استان‌های دیگر و به تهران کشیده شد و بالاخره با یک ماه نبرد سراسری، از اواسط اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ شرایط کشور به سمت ثبات کشیده شد.

این موضوع نقش طلایی مدافعان سلامت حاضر در تمامی شهرهای استان خوزستان در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور را نشان می‌دهد که اگر بنا باشد پیک جدید در کشور ورود کند، مبادی ورودی اگر به شدت و سختی کنترل شود، حداقل با تاخیر وارد کشور می‌شود و فرصت آمادگی به کادر سلامت را می‌دهد.

حال کمتر از دو ماه پیش، پس از 3 ماه التهاب روزهای سخت در تمام شهر‌های استان خوزستان، وضعیت این استان به سمت پایداری و ثبات در حرکت بود و کم‌کم با کاهش محدودیت‌ها زندگی روی خوشش را به این استان نشان می‌داد که باز سروکله پیک جدید کرونا از راه رسید.

تجربه کادر سلامت استان خوزستان در پیک چهارم کرونا، آمادگی جهت تمام شرایط سخت بیماری، بهترین و مهمترین راه برای جلوگیری از کاهش تلفات و کنترل بیماری می‌داند که نشان می‌دهد هرچه آمادگی بیشتر باشد میزان تلفات کمتر و سرعت خروج از پیک بیماری بیشتر خواهد بود.

از عموم شهروندان عزیز خوزستانی تمنا داریم، در خانه هایتان بمانید، پدیده‌ی ویروس منحوس کرونا را جدی بگیرند، ضمن آرزوی صحت و صلابت برای کادر درمانی و بهداشتی شهرهای استان خوزستان و خاضعانه مردم از ترددهای غیرضروری در مراکز درمانی بپرهیزید. و پروتکل های بهداشتی به عنوان یک واجب بزرگ باید به طور دقیق از سوی همگان رعایت شوند.

🔺خطر بیخ گوش شماست!

خبرنگار؛سید یعقوب رضوی 

عملکرد درخشان مدافعان بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهوازعملکرد درخشان مدافعان بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهوازعملکرد درخشان مدافعان بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز

برچسب ها :
نظر جدید

پربازدیدها
پربحث ترین ها