یکشنبه، 20 تیر 1400 12:24 کد خبر : 14000420004
نماینده کهگیلویه،بهمئی، چرام و لنده :
نویسنده خبر :امین روانان
نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، لنده و چرام در مجلس شورای اسلامی از احداث سد مارون ۲ (معروف به آبریز) خبر داد.
سد مارون ۲ احداث می شود

رهیافت جنوب"حجت الاسلام سید محمد موحد در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بیکاری عامل بسیاری از مشکلات اجتماعی است، اظهار کرد: در شرایط کنونی رفع مشکلات اقتصادی و ایجاد اشتغال در اولویت قرار دارد.

وی تصریح کرد: باید از ظرفیت های همه بخش های تاثیرگذار برای رفع معضل بیکاری که دغدغه اصلی مردم است، بهره گرفت.

نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، لنده و چرام در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه جمعیت قابل توجهی از مردم کهگیلویه بزرگ در روستا زندگی می کنند، تاکید کرد: باید شرایط اشتغال مناسب را برای آنان ایجاد کنیم و به همین منظور احداث سد آبریز در راستای مهار آب و توسعه اشتغال‌ زایی از طریق کشاورزی آغاز خواهد شد.

موحد، ادامه داد: با اجرای سد آبریز ۳۰ هزار هکتار از زمین‌ های کشاورزی شهرستان های کهگیلویه، چرام و لنده  آبی می‌ شود.

وی، تاکید کرد: سد مخزنی آبریز با ارتفاع ۱۴۴ متر،  ۱۷۳ میلیون مترمکعب حجم ذخیره و تولید ۲۰ مگاوات برق در سال که قابل افزایش است نقش مهمی در توسعه شهرستان های کهگیلویه، لنده و چرام خواهد داشت.

نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، لنده و چرام در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سرعت ایجاد شغل در گردشگری دو تا دو و نیم برابر سایر بخش‌ هاست،   اظهار کرد: با استفاده بهینه از فضا و مخزن سد و ایجاد تورهای آبی و گردشگری طبیعی، ورزشی و سلامت در کنار این سد در آینده زمینه اشتغال پایدار جوانان منطقه فراهم می شود.

موحد از تلاش ها و پیگیری های مستمر استاندار، به ویژه معاون عمرانی استاندار، مجموعه مدیران دستگاه های اجرایی مربوطه از جمله مدیرعامل آب منطقه ای برای تحقق خواسته به حق مردم شهرستان های حوزه انتخابیه تقدیر کرد و افزود: بدون شک این مهم بدون زحمات خستگی ناپذیر مسئولان استان امکان پذیر نبود.

به گزارش رهیافت  وی همچنین در بخشی دیگر از صحبت هایش با اشاره به اینکه مردم شهرستان لنده این روزها دمای بالای ۴۵ درجه را تجربه می کنند، تصریح کرد: کمبود آب، گرمی هوا و قطعی برق نیز این روزها مزید بر علت شده است و تخصیص حق آبه مطالبه ۲۹ هزار ساکن و کشاورز لنده ای است.

گفتنی است سد آبریز در محدوده روستای آبریز در شمال شرقی شهر دهدست، مرکز شهرستان کهگیلویه احداث می شود.

نظر جدید

پربازدیدها
پربحث ترین ها