شنبه، 12 تیر 1400 10:05 کد خبر : 14000412006
بی‌واسطه با علی کلانتری سرمربی فجرسپاسی
نویسنده خبر :امین روانان
علی کلانتری سرمربی تیم فجرسپاسی از وجود فساد و رشوه در لیگ یک گفت و از قوه قضاییه خواست تا به این موضوع ورود کند.
از تبانی و فساد تا شباهت لیگ آزادگان به لیگ برتر انگلیس

این روزها لیگ یک به ایستگاه‌های آخر نزدیک می شود و تیم های برای صعود به لیگ برتر تلاش می کنند. هوادار، بادران و فجرسپاسی سه تیم بالای جدول هستند که فاصله آنها بسیار بهم نزدیک است و نمی توان گفت چه تیمی شانس بیشتری نسبت به دیگری برای صعود دارد. به سراغ علی کلانتری سرمربی فجر سپاسی رفتیم و او در گفت وگو با رهیافت جنوب درباره شرایط تیمش در لیگ توضیحاتی داد. او همچنین درخصوص معضل بزرگ این روزها یعنی تبانی در رده های مختلف فوتبال هم صحبت کرد.

در فصل جاری لیگ یک فجر سپاسی نتایج خوبی کسب کرده و در آستانه بازگشت دوباره به لیگ برتر قرار گرفته است. در ابتدای فصل تصور می کردید که شرایط برای تیم مثبت پیش برود؟
من چندین فصل با تیم فجر بودم اما امسال می بینم که تیم همدل است و برای موفقیت لحظات را هم غنیمت می شمارد. بازیکنان با غیریتی داریم که دوست دارند پیشرفت کنند و بهتر شوند و آینده بهتری داشته باشند. وقتی می بینند با این تیم می توانند لیگ برتری شوند تلاش شان هم بیشتر می شود و نتایج خوبی هم به دست آوردند. خیلی ها باور نمی کردند چنین اتفاقی رخ بدهد و ما بتوانیم به این نتایج برسیم اما خدا کمک کرد و بازیکنان تلاش کردند و به این روند هم ادامه می دهیم. 

در ادامه مسابقات دو بازی سرنوشت ساز مقابل دو حریف اصلی‌تان یعنی هوادار و شاهین بوشهر دارید. این دو بازی را چطور ارزیابی می کنید؟
ما تکلیف مان دست خودمان است و با بردن این دو تیم خیالمان راحت می شود و کارمان به اما و اگر نمی کشد. بازی با این دو تیم و قرعه ای که به ما افتاده خیلی خوب است در حالی که برخی فکر می کردند که این بازی ها برای ما مشکل است اما چون همه چیز دست خودمان است از آن استقبال می کنیم. با این انگیزه ای که من بین بازیکنانم می بینم مطمئن هستم که صعود می‌کنیم.

شما پیش از این سابقه حضور در لیگ برتر را با فجر داشتید. تفاوت میان لیگ برتر و دسته یک چیست؟
فوتبال بازی کردن در لیگ برتر خیلی راحت تر است. فضاهایی که در لیگ برتر وجود دارد در لیگ یک نیست. کاری که قرار است در لیگ برتر انجام بدهید خیلی راحت تر است اما در لیگ یک به شما اجازه فکر کردن نمی دهند. لیگ یک شبیه لیگ انگلیس است و آنجا هم اینگونه است و هیچ تیمی بالا و پایین جدول برایش فرقی نمی کند. در لیگ برتر ایران وقتی تیم پایین جدول با بالای جدول بازی می کند تقریبا محکوم به شکست است اما در لیگ یک این گونه نیست و تا روز آخر همه درگیر هستند. لیگ دسته یک سختی های خودش را دارد و قابل قیاس با لیگ برتر نیست.

بحث تبانی در لیگ یک به خصوص در هفته های پایانی همواره از سوی افراد زیادی مطرح شده؛ شما این اظهارات را تایید می کنید؟ 
من این صحبت را انجام دادم و با وجود اینکه بعضی ها گفتند نگو چرا که به ضررت می شود اما بازهم سرحرفم ایستادم. واقعیتی که می دانیم وجود دارد و اتفاق می افتد نیازی به گفتن من ندارد. آقای محمودزاده  هم اعلام کرد که یک ردپاهایی دیده شده و صحبت کردند و احتمال محرومیت هم هست بنابراین احتیاجی نیست من بگویم. اگر بخواهیم برخورد کنیم خیلی راحت است. فدراسیون هم گفته می شود پیگیری این مسئله هست تا اتفاقات غیرفوتبالی رخ ندهد و تیم ها فوتبالی صعود کنند. اگر حواسمان به این مسائل نباشد و قوه قضاییه و سازمان اطلاعات را به آن وارد نکنیم فدراسیون فوتبال با کمیته اخلاق نمی تواند هیچ کاری کند. امروز همه دنبال این هستند که با فساد در کشور مبارزه کنند، فوتبال هم جزوی از مملکت است و اگر وارد این قضیه شوند حتما می توانند جلوی آن را بگیرند. ما یک مورد داشتیم که مدیرعامل تیم شماره تلفن و اطلاعات شخص را به کمیته اخلاق داد.

از تبانی و فساد تا شباهت لیگ آزادگان به لیگ برتر انگلیس

به بازیکن شما پیشنهاد رشوه دادند؟

بله دقیقا یک شخصی به بازیکن ما پیشنهاد داده بود و ما منتظر پیگیری ها هستیم تا بساط این افراد را جمع کنند. 

پیام شما برای هواداران فجرسپاسی چیست؟ 
هوادارانمان همیشه پشت تیم بودند و نه تنها در استان بلکه در کل کشور فجر را خیلی دوست دارند. از پیرزن ۷۰ ۸۰ ساله تا بچه های ۵-۶ ساله برای موفقیت این تیم دست به دعا هستند تا لیگ برتری شود. از آن ها می خواهم تا لحظه آخر امیدوار باشند تا به هدفمان برسیم و تیم را تحویل استان بدهیم و بعد خداحافظی کنیم.

غلامحسین پیروانی سال ها در کنا فجربود. آیا شما برای مسائل تیم با او مشورت می کنید و در ارتباط هستد؟
آقای پیروانی به خاطر بیماری و عملی که انجام دادند خیلی بیرون از منزل نمی آیند اما ما بچه ها را جمع می کنیم و با او تماس می گیریم تا با صحبت هایش بازیکنان انگیزه بگیرند.

نظر جدید

پربازدیدها
پربحث ترین ها