سه شنبه، 08 تیر 1400 19:39 کد خبر : 14000408006
به گزارش رهیافت جنوب
نویسنده خبر :امین روانان
دکتر " کورش پرویزیان " از فرزندان توانمند شهرستان " لنده " استان " کهگیلویه و  بویراحمد " جدی ترین گزینه رئیس کلی بانک مرکزی دولت  آیت الله رئیسی  است
رئیس کل بانک مرکزی دولت " رئیسی " به یک کهگیلویه و بویراحمدی می رسد . نگاه ویژه به فرزندان زاگرس

پیگیری های " رهیافت جنوب  " از منابع موثق حاکی از آن است که با استقرار دولت سیزدهم دکتر " پرویزیان " از بانک پارسیان به بانک مرکزی کوچ خواهد کرد تا در مسئولیت مهم ریاست کلی این نهاد بسیار مهم اقتصادی ایفای نقش نماید . 

پرویزیان مدرس دانشگاه، پژوهشگر، کارآفرین، بانکدار، نویسنده، و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است که به عنوان مدیرعامل بانک پارسیان و رئیس کانون بانکها و موسسات اعتباری خصوصی فعالیت می نماید.

وی دانش‌آموخته دکترای مدیریت از دانشگاه تهران است و تاکنون به‌عنوان مدرس در دانشگاه تهران، دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه امام صادق فعالیت داشته است.

پرویزیان  همچنین به عنوان پژوهشگر و مدیر پروژه با مراکز علمی و تحقیقاتی کشور همکاری داشته و عضو گروههای تحقیقاتی دانشگاههای تهران، تربیت مدرس و امام صادق بوده است.

وی پیش از انتصاب بعنوان مدیرعامل بانک پارسیان، مدیرعاملی بانک سینا را برعهده داشت. مشاور رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران، عضو شورای پول و اعتبار، ریاست موسسه عالی آموزش بانکداری ایران، عضو شورای عالی جامعه حسابداران رسمی ایران ، عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران و رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، از جمله سوابق مدیریتی پرویزیان به شمار می‌رود.

" رهیافت جنوب " ضمن تبریک ویژه به دکتر پرویزیان  امیدوار است با حمایت ایشان و سایر فرزندان استان موثر در دولت سیزدهم شاهد نقش آفرینی بیش از گذشته مدیران هم استانی در سطوح مختلف مدیریتی وزارتخانه هها و نهادهای حاکمیتی و اقتصادی باشیم . 


خلاصه سوابق اجرایی و مدیریتی

مدیر عامل و عضو هیات مدیره بانک پارسیان
مدیرعامل و عضو هیات مدیره بانک سینا
رئیس مؤسسه آموزش عالی بانكداری ایران
مدیرعامل و رئیس هیات مدیره بانک توسعه صادرات ایران
مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی
مشاور رئیس کل بانک مرکزی
عضو جامعه خیرین مدرسه ساز
عضو شورای پول و اعتبار بانک مرکزی ج.ا.ا.
عضو اصلی هیات انتظامی بانکها
نماینده بانک مرکزی در شورای عالی جامعه حسابداران رسمی ایران
رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران
رییس شورای عالی کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی برای شش دوره پیاپی
عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران
عضو هیات رئیسه کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی
سابقه همکاری با نهادها و سازمانهای مختلف از جمله وزارت راه و ترابری، وزارت آموزش و پرورش، شرکت ملی فولاد ایران، وزارت جهاد سازندگی، شرکت حسابرسی ایران
راه اندازی و مدیریت مرکز مدیریت و توسعه ایران
فعالیت های آموزشی، پژوهشی و مشاوره مدیریت در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی

نظر جدید

پربازدیدها
پربحث ترین ها