پنج شنبه، 30 اردیبهشت 1400 01:16 کد خبر : 14000230001
نویسنده خبر :سیروس بزمی
جوانگرایی» و «تخصص» حلقه مفقوده شوراهای شهر دهدشت/«با مردم و برای مردم بودن» دیدگاهم است/دغدغه فرهنگ دارم

رهیافت جنوب/ یکی از فاکتورهای اساسی و مهم در این امر سپردن امور شهری به جوانان متعهد و دارای تخصص می‌باشد،بدون شک در این چند دهه اخیر جوانگرایی و تخصص حلقه های مفقوده مدیریت شهر دهدشت قلمداد میشود.
«جوانگرایی» و «تخصص» حلقه مفقوده شوراهای شهر دهدشت/«با مردم و برای مردم بودن» دیدگاهم است/دغدغه فرهنگ دارم
کبنا ؛انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری روز ۲۸ خردادماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.در این دوره در شورای شهر، شاهد ورودِ چهره‌های جوان به این عرصه هستیم.
در انتخاباتِ شورای شهر دهدشت،یکی از این جوانان«خلیل مهرجو»فعال رسانه ای است که با مدرک کارشناسی معماری وارد عرصه‌ی انتخابات شده است.

گفت و گویی با وی پیرامون موضوعات شهر داشتیم که از نظر خوانندگان می‌گذرد؛
کبنا نیوز؛دلیل حضور خود در انتخابات شورای شهر را چه میدانید؟
حقیر صرفا از منظر احساس مسولیت و تعلق خاطری که در باب پیشرفت شهرم دارم و برای برون رفت آن از وضعیت کنونی پا به عرصه انتخابات گذاشتم.
مهم ترین و اساسی ترین دغدغه ای که دارم توجه به زیرساخت های فرهنگی است،معتقدم اگر در زمینه مسائل فرهنگی پیشرفت کنیم به تبع این موضوع در حوزه های اقتصادی، اجتماعی ، ورزشی و... پیشرفت خواهیم کرد.
کبنا نیوز؛چه کسانی با چه دیدگاهی شایسته حضور در انتخابات شورای شهر هستند؟
شورای شهر یک نهاد مدنی بزرگ است،می‌طلبد کسانی به این جایگاه رفیع رسند، که پتانسیل و داشته های لازم را در جهت قابلیت بخشی و نقش آفرینی در این رسالت خطیر دارا باشند.
اما در مورد بخش دوم سوال شما دیدگاه عضو شورای شهر باید معطوف و متمرکز به خدمتگزاری عام باشد،معنا بخشیدن به وظیفه اصلی نظارتی خود و همچنین بازوی مشورتی قابل اعتمادی برای مدیریت شهری باشد.

کبنا نیوز؛صحبت شما با مردم چیست،انتظار دارید مردم برچه اساسی به کاندیدها رای دهند؟
اگر انتخاب ها براساس مولفه ها و شاخصه های اصلی یعنی تچربه و تخصص باشد،قطعا بهترین ها در راس امور هستند،وقتی بهترین ها در راس امور باشند قطعا  کارها به بهترین وجه ممکن پیش میرود و مردم مزد انتخاب نیک خود را در اشکال مختلف خواهند دید.
 اما اگر خدای ناکرده محرک های ناصواب و به دور از پارامترهای واقعی انتخاب بر رفتار انتخاباتی ما سایه افکند،نتایج زیان باری به بار خواهد آمد که با تأسف آسیب آن را در این چند دوره به وضوح مشاهده کردیم.
کبنا نیوز؛آیا وابسته به جریان سیاسی خاصی هستید؟
شورا یک نهاد مردمی است ،برآیند سوابق حقیر خصوصا حوزه رسانه گویای این مطلب هست که صدای مردم در خیلی از امور بودم،تفکر من در این جمله خلاصه میشود؛«با مردم و برای مردم »که این موضوع را با شعار عنوان نمی کنم و همیشه به این امر عمل کردم.
کبنا نیوز؛دیدگاه شما نسبت به جوانگرایی در امور شهری چیست؟
در دنیای متمدن امروز،شکوفایی و پیشرفت شهرها به واسطه دیدگاها و ایده ها و ابزارهای نوین،رشد شتابنده ای به خود گرفته است،اما با تاسف باید گفت سهم ما ازاین پیشرفت بسیار ناچیز بود.
 یکی از فاکتورهای اساسی و مهم در این امر سپردن امور شهری به جوانان متعهد و دارای تخصص می‌باشد،بدون شک در این چند دهه اخیر جوانگرایی و تخصص،حلقه  های مفقوده مدیریت شهر دهدشت قلمداد میشود.
باید اذعان کرد،عامل اساسی عقب ماندن شهر دهدشت از قافله پیشرفت،نسبت به شهرهای بزرگ استان همین دو عنصر ساختاری بوده است.
انتخاب چهره‌های جوان دارای خلاقیت،نوآوری،پشتکار،دارای انرژی در مدیریت شهری ،میتواند ابزار حیاتی برای برون رفت از وضعیت کنونی باشد.
با اتکا و اعتماد به جوانان شایسته میتوان این عقب ماندگی را جبران نمود و شکوه و عظمت دیرین بلادشا پور را دوباره زنده کرد.
کبنا نیوز؛با حضور بانوان درمدیریت امور شهری موافقید؟
خوب قطعا موافق حضور بانوان محترمه هستم،امروزه نقش آفرینی و اثرگذاری زنان در جامعه هر چند که نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده است اما این افزایش پر رنگ و چشمگیر نیست.
حضور زنان تحصیل کرده و مجرب در حوزه مدیریت شهری واجب و لازم است،می‌توانند در سطوح مختلف مدیریت شهری نقش و تاثیرگذاری ویژه‌ای داشته باشند و کمک بزرگ به رشد و توسعه داشته باشد.

نظر جدید

پربازدیدها
پربحث ترین ها