پنج شنبه، 24 مهر 1399 09:47 کد خبر : 13990724001
افتخاری دیگر برای مدیر کهگیلویه بویر احمدی
نویسنده خبر :امین روانان
محمد مدنی فر در خصوص آخرین وضعیت کارخانه تولید گندله شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد (سیمیدکو) افزود: کارخانه گندله سناباد در یک ماه اول راه اندازی توانست ظرفیت تولید را کامل و در حال حاضر با ظرفیت نامی، فعالیت در این کارخانه ادامه دارد.
افتتاح بزرگترین پروژه زیست محیطی کشور در پاییز امسال/ تلاش برای گرفتن مجوز تامین سنگ کارخانه کنسانتره از وزارت صمت

به گزارش رهیافت جنوب :مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد، آخرین وضعیت برنامه‌های این مجموعه در 6 ماه دوم امسال تشریح کرد و گفت: راه اندازی واحد فیلتراسیون و بازیابی آب که تقریبا بزرگترین پروژه زیست محیطی کشور است در پاییز امسال در دستور کار قرار دارد. همچنین پیگیری برای اخذ مجوز تامین سنگ طرح توسعه و احداث کارخانه کنسانتره با ظرفیت 2.5میلیون تن از وزارت صمت نیز در حال انجام است.

وی افزود: در حال حاضر کارخانه گندله سناباد از برنامه تولید امسال خود  (1،500،000 تن در سال 99) درحدود 200 درصد جلوتر است. در واقع میزان ظرفیت تولید کارخانه گندله سناباد 2.5میلیون تن بود، اما برنامه ریزی برای سال اول با 60 درصد ظرفیت یعنی چیزی حدود 1.5میلیون تن تولید در نظر گرفته شده بود که با توجه به راه اندازی توسط نیروهای بومی در کمتر از 2 ماه ظرفیت تولید نامی کارخانه محقق گردید و خوشبختانه توانستیم در 3ماهه تابستان امسال میزان تولید را از 60 درصد ظرفیت  به نزدیک 100درصد تولید، مطابق طراحی برسانیم.

مدنی فر با بیان این مطلب، در ادامه افزود: در حال حاضر مواردی مانند زیرساخت‌ها، تامین منابع انرژی و … برای طرح توسعه ۲.۵ میلیون تن به ۵ میلون تن ، کارخانه کنسانتره سازی فراهم است و اگر وزارت صمت برای تامین سنگ مورد نیاز به ما یاری برساند می‌توانیم استارت احداث و راه انداری کارخانه ۲.۵ میلیون تنی کنسانتره سازی را نیز برنامه ریزی کنیم.

وی در خصوص بازارهای هدف و مصرف کننده گندله سناباد نیز گفت: فولاد خوزستان و فولاد شادگان از گندله سناباد استفاده می‌کنند و البته در یک مقطع نیز به فولاد سفیددشت بختیاری گندله ارسال شد تا مشکل تامین مواد اولیه آنها نیز رفع گردد.

مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد درباره برنامه های این مجموعه در نیمه دوم امسال نیز گفت: برنامه تولید 2میلیون و 750هزارتن کنسانتره و 1میلیون و 500 هزارتن گندله را در دستور کار این مجموعه قرار داده ایم. همچنین افتتاح واحد فیلتراسیون بازیابی آب که یک کارخانه جنبی است در برنامه 6 ماهه دوم امسال مجموعه برنامه ریزی شده است.

به گفته مدنی فر، در واقع تعریف این پروژه و در نهایت راه اندازی کارخانه به دلیل مشکل تامین آب در منطقه بوده و امیدواریم در پاییز این پروژه عظیم را که تقریبا بزرگترین پروژه زیست محیطی ایران است، وارد مدار کنیم.

نظر جدید

پربازدیدها
پربحث ترین ها