چهارشنبه، 23 مهر 1399 08:53 کد خبر : 13990723003
به گزارش رهیافت جنوب
نویسنده خبر :امین روانان
بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه وبویر از تهیه بانک اطلاعاتی جامع و کامل از شهدا عاجز است ؛اقدامی که نه هزینه زیادی می خواهد و نه وقت بسیاری ؛فقط اندکی مسئولیت و حس احترام به شهدا می خواهد اقدامی که در بنیاد شهید استان به ندرت دیده می شود
به بهانه بازگشت “شهید چمبری” به وطن ؛ اتفاق عجیب در کهگیلویه وبویراحمد ؛ وقتی شهید تازه تفحص شده استان اطلاعاتی در دست نیست / بی توجهی عجیب بنیاد شهید استان به شهدا

مخابره خبر بازگشت پیکر مطهر شهید چمبری از فرزندان دلیر شهرستان بهمئ به وطن سرخط اصلی خبر رسانه های استان شد.

به گزارش“رهیافت جنوب ”؛ شهید علی چمبری در سال ۱۳۴۲ در روستای چم شهرو از توابع منطقه کت شهر لیکک به دنیا آمد.
 وی در تاریخ ۲۸ اسفند ۶۲ در جزیره مجنون به درجه رفیع شهادت نائل شد.
 مراسم تشییع پیکر مطهر این شهید والامقام روز پنج شنبه ۲۳ مهر ماه از روبروی سپاه پاسداران بهمئی به سمت روستای محل تولد در منطقه چم شهرو از توابع کت در فاصله ۱۵ کیلومتری مرکز شهرستان بهمئی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.
 مسئول ایثارگران سپاه کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه کارشناسان مرکز ژنتیک سپاه درتهران به صورت بی وقفه مشغول انجام آزمایش‌های DNA هستند گفت: تلاش می‌شود هویت پیکر شهدای جاویدالاثر تشخیص و به محض تأیید قطعی به خانواده‌های این شهدا اطلاع رسانی شود.

نکته جالب اما وقتی است که در اینترنت اسم این شهید عزیز جستجو می شود و عجیب تر اینکه هیچ اطلاعاتی از این شهید وجود ندارد.

بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه وبویر از تهیه بانک اطلاعاتی جامع و کامل از شهدا ،وصایا و آثار شهدا عاجز است ؛اقدامی که نه هزینه زیادی می خواهد و نه وقت بسیاری ؛فقط اندکی مسئولیت و حس احترام به شهدا می خواهد اقدامی که در بنیاد شهید استان به ندرت دیده می شود.

موسوی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه وبویر احمد که در مراسمات شهید مقداد بویر شهید امنیت حضور نیافت و پیش از این نیز در مراسمات پدر و مادر شهدا زحمت حضور نمی کشید باید به جامعه ایثار و شهادت و مردم پاسخ دهد چرا چنین اقداماتی در این سازمان نهادینه شده و چرا اطلاعاتی از شهید چمبری یافت نمی شود.

نظر جدید

نظرات
 • بهمن ولی پور
  چهارشنبه، 23 مهر 1399 09:20
  0
  سلام ،در متن خودتون هم چند اشباه هست اصلاح شود:نام عملیاتی که شهید به درجه رفیع شهادت نائل آمد (خیبر)ذکرنشده‌‌ بعد تاریخ پنجشنبه ۲۴مهر هست .وبقیشه خودتون ویرایش کنید‌ در مورد مسوولین بنیادشهید: بستگی به توانایی وعلاقه فرد به شهدا وایثارگران داره که اطلاعاتشونه به خوبی ثبت ودر معرض ودسترس مردم قرار دهد(.سرشون شلوغه!!)....
  پاسخ ها به این نظر
 • حسینی
  چهارشنبه، 23 مهر 1399 10:22
  0
  شهداشرمنده ایم
  پاسخ ها به این نظر
پربازدیدها
پربحث ترین ها