یکشنبه، 20 مهر 1399 13:38 کد خبر : 13990720004
در نشست بررسی مسائل پروژه فولاد اندیمشک
نویسنده خبر :امین روانان
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره بر لزوم تلاش برای تقویت صادارت غیرنفتی گفت:پارسال در بخش صادرات غیرنفتی رتبه اول کشور شدیم که یک اتفاق خوشایند است
خداداد غریب‌پور:صادرات غیرنفتی در کشور تقویت می شود

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره بر لزوم تلاش برای تقویت صادارت غیرنفتی گفت:پارسال در بخش صادرات غیرنفتی رتبه اول کشور شدیم که یک اتفاق خوشایند است.

به گزارش رهیافت جنوب؛؛ خداداد غریب‌پور شامگاه شنبه در نشست بررسی مسائل پروژه فولاد اندیمشک در سالن جلسات سد کرخه افزود: پارسال ۸۲میلیارد دلار صادرات حاصل از معدن و صنایع معدنی داشتیم که یک اتفاق خوب است.
وی افزود: در شرایط تحریم ها، این روند قابل توجه است و بخش معدن در این شرایط، پرکارتر از همیشه خودش را نشان داده است.
وی با تشریح تلاش در زمینه توسعه و تحول در طرح‌های حوزه صنعت و معدن افزود: امروز شرکت‌های بزرگ کشور با سرمایه‌گذاری در بخش های مختلف موجب تحقق گام های مهم صنعتی و اقتصادی شده اند.
غریب پور افزود: در مناطق مختلف شرکت‌های بزرگ فولاد کشور سرمایه‌گذاری می کنند.

خداداد غریب‌پور:صادرات غیرنفتی در کشور تقویت می شود
معاون وزیر صمت با اشاره به ظرفیت و جایگاه فولاد کشور گفت: تلاش می شود با استفاده حداکثری از این پتانسیل، بستر رونق اقتصاد و ایجاد فرصت شغلی بیش از همیشه فراهم شود.
نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی هم گفت:اندیمشک دارای ظرفیت های خوبی در حوزه آب، نفت، گاز، سد، جاده و سایر حوزه ها است.
فریدون حسنوند افزود: به رغم این ظرفیت ها و تلاش مسئولین شهرستان.  این منطقه کماکان از اشتغال مناسب برخوردار نیست و محرومیت در مناطق مختلف وجود دارد.

وی افزود: برای برون رفت از این وضعیت تلاش جدی طی چند سال اخیر انجام و طرح های بزرگی آغاز شده است.
حسنوند گفت: پروژه فولاد زاگرس اندیمشک از طرح های مهمی است که در صورت تحقق، فرصت های شغلی بسیاری برای جوانان این منطقه ایجاد می کند.
وی افزود: اگر این پروژه به لحاظ مالی تقویت شود در روند اجرای آن جهش خوبی شاهد خواهیم بود.
وی از چهار شرکت بزرگ فولاد کشور برای تحقق این طرح بزرگ اقتصادی تقدیر کرد و افزود: چشم امید مردم اندیمشک به تسریع در روند تکمیل این پروژه ها است.
حسنوند در بخش دیگری خواستار حمایت از شرکت معدن چناره اندیمشک شد و افزود: با حمایت از این کارخانه و توسعه آن، شاهد نتایج مثبتی در رونق اقتصاد و اشتغالزایی در  بخش الوار گرمسیری خواهیم بود.
بازدید از کارخانه کنستانتره سنگ آهن و فروآلیاژ و فولاد زاگرس اندیمشک از برنامه های جانبی سفر معاون وزیر صمت به اندیمشک با حضور فرماندار و نماینده اندیمشک بود.
مجتمع بزرگ فولاد اندیمشک در ۲ فاز اجرا خواهد شد و سرمایه گذاری اولیه آن ۳۵ میلیون دلار و ظرفیت ۱۰۵هزارتن در سال است.

 

خداداد غریب‌پور:صادرات غیرنفتی در کشور تقویت می شودخداداد غریب‌پور:صادرات غیرنفتی در کشور تقویت می شودخداداد غریب‌پور:صادرات غیرنفتی در کشور تقویت می شودخداداد غریب‌پور:صادرات غیرنفتی در کشور تقویت می شود

نظر جدید

پربازدیدها
پربحث ترین ها