شنبه، 19 مهر 1399 15:58 کد خبر : 13990719003
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد:
نویسنده خبر :سیروس بزمی
در شش‌ماهه نخست امسال ۳۰۰۰ کودک زیر پنج سال دچار سوءتغذیه از سبدغذایی این نهاد بهره‌مند شدند.
ارائه سبد غذایی به ۳۰۰۰ کودک زیر پنج سال کهگیلویه و بویراحمدی

به گزارش رهیافت جنوب، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در این باره گفت: در شش‌ماهه نخست امسال ۳۰۰۰ کودک زیر پنج سال دچار سوءتغذیه از سبدغذایی این نهاد بهره‌مند شدند.

 قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، با اشاره به خدمات هدفمند این نهاد برای گروه‌های مختلف نیازمندان، گفت: در شش‌ماهه نخست امسال سه هزار کودک نیازمند زیر پنج سال دچار سوءتغذیه از این نهاد سبد غذایی دریافت کردند.
وی با اشاره به اینکه هزینه سبدهای غذایی اهدا شده به کودکان دچار سوءتغذیه زیر پنج سال در سال جاری ۹۰۰ میلیون تومان بوده است، افزود: این کودکان با همکاری مراکز بهداشتی شناسایی و برای دریافت سبد غذایی به کمیته امداد معرفی می‌شوند.
مبشری تصریح کرد: : کمک به رفع سوءتغذیه کودکان یک طرح مشارکتی و حمایتی بین وزارت بهداشت و کمیته امداد است که بر اساس بسته غذایی پیشنهادشده از  طرف وزارت بهداشت سبد غذایی متناسب با نیاز تغذیه‌ای تهیه می‌شود.
وی تأکید کرد: با پایش مستمر و کنترل دوره‌ای کودکان دارای سوءتغذیه و سنجش سلامت این گروه در دوره‌های زمانی شش‌ماهه، کودکان بهبودیافته در قالب این طرح از چرخه دریافت سبد غذایی کمیته امداد خارج‌ و کودکان جدید جایگزین آن‌ها می‌شوند.
مبشری با اشاره به اینکه سبد غذایی ویژه کودکان زیر پنج سال دچار سوءتغذیه شامل حبوبات، ماکارونی، برنج، روغن و گوشت است، گفت: این سبد علاوه بر کودکان تحت حمایت کمیته امداد، به سایر کودکان نیازمندی که تحت حمایت نیستند نیز تعلق می‌گیرد.
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد: خیران نیکوکار می‌توانند با حمایت از طرح هم‌سفره کمیته امداد، در تأمین منابع مالی موردنیاز برای رفع سوءتغذیه کودکان زیر پنج سال مشارکت کنند.

نظر جدید

پربازدیدها
پربحث ترین ها