یکشنبه، 18 خرداد 1399 22:37 کد خبر : 13990318002
به گزارش رهیافت جنوب
نویسنده خبر :امین روانان
انتخاب شهرستان بهمئی بعنوان راه میانبر ، برای کارمندان هنوز از راه نرسیده ، و گرفتن انتقالی سریع ، سرگرمی غیرقانونی ای است که پشت بازی های پیدا و پنهان ، بارها رخ داده است.
به نام بهمئی به کام دیگران/در بانک ملی لیکک چه می گذرد/سکوت مدیر عامل و فرماندار ودستگاهای نظارتی

بعد از خبر ابهام در استخدام بانک ملی /به قیمت نادیده گرفتن حق پذیرفتگان بومی این آزمون استخدامی +لینک خبر  حالا بعد از گذشت ۱۲سال بانک ملی لیکک اقدام  به کارگیری  دو نفر نیروی غیر بومی کرده که بعد از سه ماه بکارگیری لابی های فرصت طلب اقدام به انتقال یک نفر از نیروهای سهمیه شهرستان کرده است که حق جوانان و مردم این شهر را ضایع و نادیده گرفته است 

 

رهیافت جنوب ؛ اختصاصی  / مدت طولانی است که در فرایند استخدام در بانک های شهرستان بهمئی ، امتیاز استخدام سرمایه های بومی تحصیلکرده ، آشکارا از دور خارج شده و دستخوش و بازیچه طمع ورزی و آمد و رفت سلیقه ای غیربومی هایی شده ، که لابی و سوءاستفاده و نوع آمدن و استخدام آنان ، به قیمت گزاف سرمایه سوزی برای خانواده های محروم شهرستان تمام شده و می شود ، که نمونه جدید آن را در استخدام اسفندماه ۹۸ دستگاه های دولتی دیده ایم ، که پس از ۱۲ سال ، سهم شهرستان بهمئی صرفا ۲ نفر نیروی غیربومی بوده است ، و اما ۴ تحصیلکرده پذیرفته شده بومی ، به نام های ابوذر غنایی ، کامران علی پور ، لیلا تقوی و منیژه شجاعی ، با نگاه تبعیض آلود و بی عدالت مسئولان مربوطه و دست های پنهان از حق طبیعی استخدام محروم ماندند. !!

 و اما عجیب تر اینکه این جسارت و حق سوزی و تحمیل نیروی غیر بومی به بانک ملی ، به چهارماه نرسیده ، مشمول انتقال دلبخواه نیز شده است .

 

حال باید جستجو کرد که نقش مدیر عامل بانک ملی استان ک.ب و فرماندار شهرستان بهمئی ومدیر شعبه لیکک  در پایمال کرذن حق این مردم منطقه محروم چگونه است و این واسطه قدرت چگونه توانسته تا این حد رخنه کند واین  لابی گری و بی حرمتی ها کج دهنی به  فهم عموم مردم  شهرستان بهمئی و تضییع حق و حقوق آنان هستند .!! 

 

انتخاب شهرستان بهمئی بعنوان راه میانبر ، برای کارمندان هنوز از راه نرسیده ، و گرفتن انتقالی سریع ، سرگرمی غیرقانونی ای است که پشت بازی های پیدا و پنهان ، بارها رخ داده است. 

 

در حالی که پشت این آمدن و سه سوت میانبر زدن زیرکانه ، و رفتن پیش از خشک شدن مهر استخدام در ادارات و بانک های شهرستان ، کلی حرف و ‌حدیث و حق خوری گفتنی نهفته هست ، و در شهرستان پر از تحصیلکرده های بیکار ، و بخصوص در بانک ملی ، نیروهای غیربومی بیقرار رفتن و دلتنگ خانه ، با فراغ بال و آسوده ، و بدون تعهد به مسئولیت خود ، به پشتوانه ی لابی ها و حمایت های پنهان ، پس از تنها چند ماه حضور کوتاه فیزیکی در بانک ملی لیکک ، و بدون روزمه و پرونده کاری قابل اعتنا ، با تلاش بی وفقه جهت گریز ، نیامده قصد کوچ به شهرهای خود را دارند .

 

جدای از جسارت قانون گریزی آشکار در استخدام و نادیده گرفتن سرمایه های بومی و تحمیل نیروهای غیربومی ، و نگاه به شهرستان بهمئی بعنوان سکوی پرتاب میانبر ، برای رسیدن به اهداف شخصی ، و آسیب زدن و کاستن محسوس از توان خدمت و خدمات رسانی مجموعه بانک ملی به مردم ، که به دلیل کمبود نیرو ، درخواست استخدام داده بود ، سوال افکار عمومی این است که با این لابی های خزنده و بازی های ناتمام ، و این فرصت طلبی های تبعیض آلود ، و آمد و رفت های مکرر فی الفور ، مردم و سهمیه های سوخته بومی ، که جهت استخدام در بانک ملی حق شان ضایع شد ، چگونه با پذیرش و انتقالی سریع نیروهای جایگزین ، و تخلیه نیروی بانک ملی کنار می آیند ، و شاهد خندیدن مجریان بی عدالتی و بی اعتنا ، به ریش قانون و تعهد ، و مسئولیت گریزی آشکار باشند ؟ 

 

ایجاد سد قانونی ، و پیگیری این قانون گریزی ها از سوی فرماندار و شورای اداری شهرستان بهمئی ، و ورود نهادهای نظارتی  ، و مقابله با رابطه بازی و لابی و دخالت و سوءاستفاده ی آشکار ، که موجب تضعیف خدمات مجموعه بانک ملی شهرستان و موسسات بانکی دیگر به مردم می شود ، و ممانعت از انتقالی های سلیقه ای و فی الفور ، که در آن انگار هر قانونی به سهولت شکستنی است ، و قطع دست بی عدالت و ذهنی که حق و حقوق جوانان این شهرستان را به راحتی نادیده گرفته ، مطالبه عمده مردم شهرستان بهمئی ، با حجم وسیعی از نیروهای تحصیلکرده و مستعد بیکار بومی است ، که امیدواریم با اطلاع و پیگیری های مسئولانه جناب آقای دکتر حسین زاده ، مدیرعامل محترم بانک ملی کشور ، مردم و سرمایه های انسانی بومی مستعد قربانی شده ، و نیز نهادهای باسابقه مردمی همچون بانک ملی را ، بیش از این بازیچه پروسه استخدام غیرقانونی و چرخشی غیربومی های مشتاق گریز قرار ندهد.

نظر جدید

نظرات
  • ع..ج
    دوشنبه، 19 خرداد 1399 03:52
    0
    از این که بی عدالتی ها به گوش مردم میرسد ورسانه ای میشودمتشکر... اما مسولین شهرستان را گوشزد کنیین که به خاطر پستهایی که جاودانه نیست از حقوق شهروندان کوتاه نیایند... افرادی که متقاضی بانک ملی بودند از شهرستان همه نخبه وتحصیلات عالی ووو درضمن اگرغیربومی ها قبول شدندچرا دنبال انتقالی هستند...مگه سهمیه منطقه نیستند... از مسولین محترم درصدر فرماندار.ریاست بانکها...وو تقاضای پیگیر همچو خبرهای باشید
    پاسخ ها به این نظر
پربازدیدها
پربحث ترین ها