جمعه، 16 اسفند 1398 23:59 کد خبر : 13981216003
نویسنده خبر :سید مصطفی گنجی
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای حفظ سلامت شهروندان مجبور شدیم محدودیت تردد و انسداد در برخی محورها به ویژه محورهای اصلی استان ایجاد کنیم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد: ورود مسافران نوروزی به کهگیلویه و بویراحمد ممنوع شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "رهیافت جنوب" از یاسوج، حسین کلانتری در خصوص اقدامات انجام شده در استان برای مقابله با ویروس کرونا، اظهار داشت: ورودی‌های اصلی استان از جمله محورهای "اصفهان_یاسوج" و "شیراز_یاسوج" بر روی خودروها با پلاک‌های مربوط به استان‌های درگیر با کرونا که وضعیت مناسبی ندارند، مسدود می شود.

وی با تاکید بر اینکه تیم‌های غربالگری دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و همچنین نیروهای انتظامی در این محورها مستقر است، افزود: خودروهایی که دارای سرنشین‌های بومی هستند پس از انجام معاینه اولیه در صورت عدم وجود علائم بیماری مجوز ورود به استان را می‌گیرند و کسانی که تست آن‌ها مثبت اعلام شود، قرنطینه می‌شوند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: افراد مبتلا به ویروس کرونا حتما در مکان‌های مشخص‌شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی به مدت دو هفته قرنطینه می‌شوند و پس از سپری شدن این مدت در صورت تایید سلامت آنان از سوی دانشگاه مجوز ورود آن‌ها به استان صادر می شود.

کلانتری تصریح کرد: براساس مصوبات قبلی در ستاد مقابله با کرونا در استان از آنجایی که هتل‌ها، اقامتگاه‌ها، مراکز گردشگری و توریستی و اماکن آموزشی از پذیرش هرگونه مسافری خودداری می‌کنند بنابراین از پذیرش خودروهایی که سرنشین آن‌ها غیربومی بوده و دارای پلاک مربوط به استانهای درگیر کروناست، ممانعت می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه تیم‌های غربالگری و نیروهای انتظامی به صورت ۲۴ ساعته در محورهای اصلی و مواصلاتی استان مستقر هستند، عنوان کرد: بدون شک همکاری مردم در این خصوص علاوه بر تامین سلامت و بهداشت شهروندان کاهش تلفات و خسارات را نیز در پی خواهد داشت.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: آگاهی و همکاری مردم موجب حفظ آرامش حاکم بر استان می‌شود.

به گزارش رهیافت جنوب، کلانتری خواستار همکاری مردم با نیروهای انتظامی و تیم‌های بهداشت و درمان در ورودی‌های شهرهای مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد شد.

نظر جدید

پربازدیدها
پربحث ترین ها