سه شنبه، 29 بهمن 1398 22:09 کد خبر : 13981129007
نویسنده خبر :سید مصطفی گنجی
ستاد انتخاباتی پروین دانشور تنها کاندیدای زن انتخابات کهگیلویه بزرگ در پی برخی شایعات بیانیه‌ای جنجالی صادر کرد.
بیانیه جنجالی ستاد پروین دانشور؛ هرگز از صحنه رقابت کناره‌گیری نخواهم کرد

به گزارش رهیافت جنوب از دهدشت، ستاد انتخاباتی پروین دانشور تنها کاندیدای زن تاریخ انتخابات کهگیلویه بزرگ در پی بداخلاقی‌ها و رفتارهای غیرقانونی برخی از دواطلبین انتخاباتی بیانیه‌ای صادر کرده است که متن آن در ادامه می‌آید؛

از آغاز ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابی کهگیلویه بزرگ، همگان شاهد تکرار امواج رفتارهای قانون‌شکنانه هستند که مصداق بارز آن، تبلیغات غیرمجاز و زود هنگام است.

حتی پس از شروع دوران قانونی تبلیغات، رفتارهای غیرقانونی متعدد طی رقابت های انتخاباتی بروز یافته است.

شهروندان محترم!
 به اطلاع می‌رساند پیگیری این رفتارهای غیرقانونی را وظیفه خود و دفاع از حق الناس می‌دانیم.

در این راستا از تمام ظرفیت‌های موجود قانونی جهت اعتراض و جلب توجه مجریان انتخابات به وظایف قانونیشان استفاده کرده‌ایم که متاسفانه برآیند آن تداوم مماشات مقامات و سکوت آنها در برابر قانون شکنی‌های آشکار است.

برهم زدن قرعه سخنرانی‌های تبلیغاتی، سکوت در برابر کاروان‌های غیرقانونی که مخل آرامش و امنیت عبور و مرور دیگران است، تهییج احساسات جوانان و توهین علنی کاندیداها علیه یکدیگر از تریبون‌های مختلف، از نمونه‌های آشکار مدیریت انتقاد برانگیز مجریان انتخابات است که شاید با توجیه رونق دادن به شور انتخاباتی صورت می‌گیرد.

آنچه برشمردیم بخش آشکاری از فضای مسموم انتخاباتی در این شهرستان است و اگر نتیجه انتخابات در این منطقه همچنان تکراری و ملال آور پیش‌بینی شود، هیچ عجیب نیست چون شیوه برگزاری انتخابات در این حوزه متناسب با اقتضائات زمانه پیشرفت نکرده است. حتی از سوی قانون گذاران سابق، قانون محترم شمرده نمی‌شود و ما هنوز مشغول تکرار تجارب ناپسند گذشته هستیم.

مردم شریف کهگیلویه بزرگ!
تلاش برای تغییر و شکستن این جو سنگین و انحصاری آسان نیست.
هر چه در توان داشته‌ایم دریغ نکرده‌ایم و کوتاهی نیز نخواهیم کرد اما ذهنیت جنسیتی حاکم بر جامعه کهگیلویه سبب شده که تنها زن حاضر در انتخابات مجلس حوزه کهگیلویه، با مشکلات مضاعفی مواجه شود.

گوشه‌ای از پشت پرده دور از چشم عموم که بدینوسیله برملا می‌شود چنین است که از روزهای نخست ورود خانم پروین دانشور به این عرصه، تهمت‌ها و شایعات هدفمند و ضد زن آغاز شد و هماهنگ با آن موج ناجوانمردانه، افرادی با ادعای وابستگی به ستادهای انتخاباتی دیگران، خانم دانشور را برای کناره‌گیری از این میدان تحت فشار قرار داده اند.

خانم پروین دانشور یک فرد است که بیرق گفتمان نوبت زنان را برافراشته است و بدینوسیله اعلام می‌کنیم که ایشان تحت هیچ شرایطی به این گفتمان خیانت نمی‌کند و از این میدان عقب‌نشینی نخواهد کرد.

وقت آن رسیده است که بازیگران عرصه مردانه سیاست در کهگیلویه متوجه شوند که این ستاد انتخاباتی اولین زن این آوردگاه، هرگز تسلیم فشارها نمی‌شود که ناشی از نادیده گرفتن حق و منزلت زنان در جامعه کهگیلویه است.

زنان به میدان آمده اند و میدان را ترک نمی کنند.

نظر جدید

نظرات
  • محمد
    سه شنبه، 29 بهمن 1398 22:20
    0
    درود به غیرت و شرافت این شیر رن بزرگ کهکیلویه
    پاسخ ها به این نظر
پربازدیدها
پربحث ترین ها