شنبه، 12 بهمن 1398 16:47 کد خبر : 13981112006
نویسنده خبر :سید مصطفی گنجی
لنز حق‌خواه کهگیلویه برای پاشیدن جوهر قلم خود در دوم اسفند برنامه‌های این دو کاندید را برای توسعه سیاسی این شهرستان زیر تیغ جراحی خود درازکش می‌کند.
یادداشت سیاسی/ تعبیر لنز حق‌خواه کهگیلویه

آنچه که در زیر مطالعه می‌کنید یادداشت یکی از مخاطبین رهیافت جنوب است و انتشار آن به معنی تأیید تمام یا بخشی از آن نیست، شما هم می‌توانید با ارسال مطلب خود آن را نقد کنید.


یادداشت سیاسی سید عباس آشنایی؛ انتخابات کهگیلویه در حال تکاپوی عجیبی است که تمامی مخاطب‌ها را با هر فکر و سلیقه‌ای مجذوب جذبه خود میکند.

 

دوسوی فینال انتخابات را نمایندگانی قدرتمند در دست گرفته‌اند که این رقابت یکی از دو مرد قدرتمند کهگیلویه ای را وادار به شکست تلخ میکند.

شکست هرکدام از کاندیداها برابر مرگ همیشگی وی در سیاست است!!!

از طرفی محمد موحد نماینده پنج دوره مجلس بوده است که همین سابقه، وی را به سناتوری قدر به جامعه معرفی کرده است و از آن سوی میدان عدل هاشمی‌پور که فقط یک دوره در مجلس بوده با موحد رقابت میکند و هر دو کاندید متوجه حساسیت موضوع برخلاف اطرافیانشان شده اند.


به راستی موحد سیاستمداری قدرتمند است که بعد از سالها سکان نمایندگی مجلس را به دست داشته و همچنان با همان روحیه و پتانسیل ادوار گذشته اعلام حضور کرده است و این جسارت موحد مطمعنا عدل هاشمی‌پور را دچار دلهره‌ای شدید می‌کند.

عدل هاشمی پور باتوجه به اینکه در سطح کلان کشوری کارگشای بسیاری از پروژه های اجرایی بوده و از این اهرم از سال‌ها پیش برای نمایندگی کهگیلویه به درستی استفاده کرده که او را در سال ۹۴ به مجلس رسانید و  واقعیات موج کهگیلویه خبر از رقابت نفس گیری را میدهد؟


بهارستان و مرگ!!!

واقعیت این است که دستپاچگی دو کاندیدای کهگیلویه‌ای شاید برای بهارستان نباشد و شکست این رقابت نفس‌گیر را به مرگ خود تعبیر می‌کنند.


مرگ برای کیست؟

شاید بیشتر مرگ سیاسی برای کسی باشد که هنوز از چشمه بهارستان سیراب نشده و جرعه‌ای ناچیز در گلویش بشکند و آن طرف میدان هم کسی است که سیراب مجلس شده است و باز هم آمد تا قدرت را بعد از دوازده سال دوری دوباره احیا کند و این رقابت یکی از پرجذبه ترین رقابت‌ها در طول تاریخ کهگیلویه است.


فیس سیاسی موحد همان اطمینان خاطرهمیشگی در ادوار پیروزی ایشان بعد از شش یا هفت دهه از عمر خود را داراست. حال باتوجه به حساسیت موضوع هم برای کاندیداها هم برای کهگیلویه، باید گفت لنز حق خواه کهگیلویه برای پاشیدن جوهر قلم خود در دوم اسفند برنامه های این دو کاندید را برای توسعه آینده برای این شهرستان زیرتیغ تیز جراحی خود درازکش می‌کند.


حق خواهی آرمانی پایان ناپذیر است.

به قلم سید عباس آشنایی

فعال رسانه‌ای و سیاسی کهگیلویه بزرگ

نظر جدید

نظرات
 • عزیز
  شنبه، 12 بهمن 1398 17:50
  0
  این تعبیر احتمالا مرگ سیاسی کسی است که خود را تشنه قدرت میداند نه شیفته خدمت شیفتگی خدمت همراه تشنگی قدرت هم محکوم به شکست است انسان باید در مسیر زندگی خود دنبال خدمت باشد تا قدرت این قدرت ممکن است در طول دوران یک فرد فرقی نمیکند کی باشد در کجا باشد آسیبهایی به جامعه بشری وارد کند که جبران آن حتی یک قرن طول بکشد قدرت به شکل ناصحیح آن از طرف هرکس اتفاق بیفتد محکوم به زوال است
  پاسخ ها به این نظر
 • خدنگ
  شنبه، 12 بهمن 1398 18:59
  0
  مهم حال ناخوش کهگیلویه است که با برو هر کدام از این دو، هیچ وقت جان تازه ای نخواهد گرفت عزت کهگیلویه بی شفاخو و چولابیه نه در نطق های کهنه ی موحد است نه در دیکته های نم دیده عدل نه در بولچماقی بزرگورای نه در محکوم به سکوت منطق نه در ناسوت و لاهوت نه در کام و بی کام در کل ، نه در چپ و نه در راست عزت در توان مردان و مینای زنان بلاد ما بود که اکنون از توان آن مردان چیزی جز توبره گدایی نیست و وزنان درازای چنین ماتمی با مینای سیاهشان چیزی جز رقص عزا ندارند # بلاد شاپور # عزت
  پاسخ ها به این نظر
 • سید مسعود
  یکشنبه، 13 بهمن 1398 01:28
  0
  درود بر نویسنده خبر درود بر سید مصطفی گنجی و عباس آشنایی فقط امیدوارم شما دو عزیز به حق واقعی خودتان برسید نه اینکه شماها را دور بزنند...
  پاسخ ها به این نظر
 • جواد ادریسی
  یکشنبه، 13 بهمن 1398 01:29
  1
  عدل هاشمی و طیفش هیچگاه به هیچکسی توجه نکردند و فقط خود را دیدند... چنین یادداشت‌هایی خود گواه هنه چیز است کاش بفهمند
  پاسخ ها به این نظر
  جواد ادریسی
  دوشنبه، 14 بهمن 1398 16:43
  0
  عدل ازقبل شکست خورده میدان است
پربازدیدها
پربحث ترین ها