سه شنبه، 08 بهمن 1398 20:02 کد خبر : 13981108006
یادداشت سیاسی
نویسنده خبر :سید مصطفی گنجی
هرچه هست خوب یا بد و تلخ یا شیرین، دوران کامیابی موحد دیگر به پایان رسیده و او با روزهای پیروزی و دوران اوج خود فاصله گرفته است.
روزگار سخت در اردوگاه موحد

آنچه که در زیر می‌خوانید از سری یادداشت‌های مخاطبین پایگاه خبری رهیافت جنوب است و انتشار آن به معنی تأیید تمام یا بخشی از آن نیست، شما هم می‌توانید با ارسال یادداشتی این مطلب را نقد کنید.


یادداشت سیاسی محمد ادیب پور؛ سید محمد موحد روزگار سختی را سپری می کند، تیم رسانه‌ای او ماه‌هاست با ترکیبی هماهنگ از رسانه‌ها و سایت‌های مختلف و با تمام قوا پا به عرصه گذاشته و روزی نیست اخباری اطراف و اکناف موحد تولید و نشر ندهند.

بُعد دیگر فعالیت‌های رسانه‌ای موحد، حضور افراد همیشه آنلاین در فضای مجازی و در گروه‌های سیاسی کهگیلویه بوده است که در تمام ۲۴ ساعت شبانه روز سعی می‌کنند از یک طرف کارنامه عدل هاشمی را کمرنگ و کم اهمیت جلوه دهند و از طرف دیگر با شیطنت‌های مختلف سعی در تفرقه افکنی و جدایی انداختن در میان اصلاح طلبان کهگیلویه داشته‌اند.

تمام آنچه در این ماه‌ها رخ داده بر همگان عیان و نمایان بوده است، اما از آن‌جایی که موحد اساسأ نه رزومه قابل دفاعی دارد و نه دیگر توان و چابکی و قدرت گذشته را دارد و از همه مهم‌تر حتی فرهیختگان سیاسی هیچگاه نتوانسته اند خود را به حضور در جریان موحد راضی کنند؛ با این‌همه پروژه انتخاباتی موحد در این دوره تاکنون راکد مانده است.

در روزهای اخیر در رسانه‌های رسمی و غیررسمی اخباری مبنی بر کوچ موحد به خوزستان شنیده می‌شود و جلسات اخیر وی در استان،های مجاور گویای آن است که موحد از کهگیلویه و جو غالب آن ناامید شده است و در فرصت باقی مانده به دنبال حوزه جدید انتخاباتی است.

البته علت‌های ناکامی موحد را نمی‌توان در این چند سطر خلاصه کرد و باید به موج جدید انتخاباتی که در طی روزهای اخیر برای عدل هاشمی به راه افتاده است نیز اشاره کرد، کارنامه عدل هاشمی‌پور به گونه‌ای است که اگر هواداران او در مورد وی غلو کنند، اما مخالفان وی همواره دغدغه‌مندی وی در پیگیری امور کهگیلویه و ارتباط مستمر ایشان با عموم جامعه ( و نه صرفأ بزرگان مشهور) را ستوده‌اند و بسیاری نیز باور دارند به عدل هاشمی‌پور باید حداقل ۸سال فرصت داده شود.

اما محمد موحد از ابتدا سنگ بنا را پیکره گذشته خود نهاد و افرادی را به‌عنوان مشاور و همراه انتخاب نمود که در سال‌های نمایندگی وی به ثروت‌های نجومی رسیده‌اند و جو حاکم بر کهگیلویه نیز نسبت به حضور این افراد در نزدیکی موحد هیچ گاه روی خوش نشان نداده‌اند.

بی تردید محمد موحد با تمام انتقادات وارده اما روزگاری مرد تاثیرگذاری بوده و نمیتوان برخی  خدمات ایشان ولو (اگر اندک باشند) را زیر سوال برد، اما وی با فراخواندن یاران سابق به نوعی در حق خود اجحاف کرده و این افراد وی را در این انتخابات نیز به زوال خواهند برد.

هر چه هست خوب یا بد تلخ یا شیرین این روزگار دیگر دوران کامیابی‌های موحد نیست و او با روزهای پیروزی و اوج خود فاصله گرفته و بنظر میرسد فرصت چندانی برای احیای خود ندارد و باز باید به طعم تلخ شکست عادت کند.

نظر جدید

نظرات
 • موحدبرنده
  سه شنبه، 08 بهمن 1398 20:25
  0
  موحد برنده انتخاباته٣اسفندجشن داریم
  پاسخ ها به این نظر
 • امید جوان
  سه شنبه، 08 بهمن 1398 21:12
  1
  درود به سایت رهیافت جنوب، درود به شما که با این مطالب متنوعتون این روزها توی دهدشت رکورد زدین، همه جا تو فضای مجازی پیش دوستانم همش از رهیافت جنوب صحبت میکنن، انشالله انتخابات هم تمام می‌شود و حاج عدل پیروز انتخاب می‌شود.
  پاسخ ها به این نظر
 • روح الله از ۱۸۰ دستگاه
  سه شنبه، 08 بهمن 1398 21:14
  1
  زنده باد کسانی که براساس منطق و انصاف قلم میزنند، درود بر کسانی که واقع بینانه قلم میزنند و درود بر سایت رهیافت جنوب از کهگیلویه
  پاسخ ها به این نظر
 • آرمان
  چهارشنبه، 09 بهمن 1398 01:54
  0
  بابا برو جمع کن با این تحلیلت معلومه از نوشته هات که طرفدار کسی نیستی
  پاسخ ها به این نظر
 • عادل
  چهارشنبه، 09 بهمن 1398 12:36
  0
  بدیده انتخاباتی است دراین ۴۰ سال در منطقه‌ رابی‌باورنکردنی بسیار بال‌
  پاسخ ها به این نظر
 • اکبر
  چهارشنبه، 09 بهمن 1398 12:44
  0
  روزگار خوشی‌دارد موحد با این تخیلات
  پاسخ ها به این نظر
  اکبر
  چهارشنبه، 09 بهمن 1398 18:23
  0
  برنده این انتخابات بی شک موحد است به این تحلیل دل خوش نگن
 • کهگلو
  چهارشنبه، 09 بهمن 1398 19:49
  0
  رهیافت جنوب تیتر بزن بنویس موحد به مجلس یازدهم رفت
  پاسخ ها به این نظر
 • علی از راک
  جمعه، 11 بهمن 1398 01:53
  0
  قابل توجه بنکوی موحد و طرفدارانشون. این سایت دیگه مثله بقیه سایت‌هایی که فقط بلدن تمجید الکی کنن نیست. این سایت هم متن و مطالب خبرهاش هم عکسهاش هم تحلیلاش هم همه چیزش بهتر از بقیه سایت ها است. پاک می‌ نویسند. من نمیشناسمشون اما بخدا قسم خیلی مرد هستین. حداقل شرف دارید واقعی می نویسین
  پاسخ ها به این نظر
 • علی از راک
  جمعه، 11 بهمن 1398 01:54
  0
  راستی یه چیز دیگه... یه بهلشت دو بهلشت حونه ی نگشته نهلشت شهر و شهر ایل و ایل بگردین این دوره دیه موحد کارش تمومه
  پاسخ ها به این نظر
 • عزیز
  جمعه، 11 بهمن 1398 23:38
  0
  بنظر من جناب موحد بهتر بود اگر شیفته خدمت به ملتش است در سنگر فرهنگی یا قضایی خدمت میکرد
  پاسخ ها به این نظر
 • علی
  یکشنبه، 13 بهمن 1398 17:50
  0
  الحق وانصاف سایت رهیافت بهترین سایت خبری استان وجنوب است‌مقل بقیه سایتا رسالتش نفروخت.موفق باشید
  پاسخ ها به این نظر
 • ۱۴۵
  یکشنبه، 13 بهمن 1398 17:51
  0
  آخی سی موحد گناه داره.بازنده است
  پاسخ ها به این نظر
 • نیما
  یکشنبه، 13 بهمن 1398 17:52
  0
  موحد۱۶سال چکارکردی لطفا استعفا بده
  پاسخ ها به این نظر
پربازدیدها
پربحث ترین ها