سه شنبه، 08 بهمن 1398 07:01 کد خبر : 13981108001
به گزارش رهیافت جنوب
نویسنده خبر :امین روانان
دلیل اصلی عزل شهردار چرام از زبان عضو شورا / نوری : پیگیری قضایی می کنم / سرپرست جدید تا بعد از انتخابات شهردار است

 

علی نوری شهردار معزول شهرداری چرام در این جلسه سخنانی مطرح کرد و در مهمترین موضوع دلیل برکناری گفت : من به دلیل فاصله کم روستای شهرک با چرام و برای جلوگیری از تحمیل هزینه 2 میلیون در ماه حاضر نشدم به شهر بیایم

 

رهیافت جنوب ؛خبرنگار ما از چرام گزارش داد  طی 24 ساعت گذشته خبرهای غیر رسمی از عزل علی نوری از شهرداری چرام حکایت داشت که این خبر غیر رسمی با واکنش های مخالفان و موافقان در سطح این شهر مواجه شد و حتی برخی پا را فراتر نهاده و سعی کردند موضوع را به انتخابات پیش رو هم مرتبط کنند.

هر چند علی نوری طی دوره شهرداری خود گاها تنش هایی با نماینده چهار شهرستان در مجلس داشت اما سخنان عضو شورای شهر در نشست معارفه شهردار جدید نشان از نوعی اجبار در عزل نوری حکایت دارد.

عضو شورای شهر چرام گفت : مانند سراسر کشور مهندس نوری را اعضای شورا به عنوان شهردار انتخاب کردند و اکنون هم دوره کاری وی در سمت شهرداری به پایان رسیده است هر چند با توجه به توانمندی های وی در جاهای دیگر از وی استفاده می شود.


مرادپور گفت : در زمانی که آقای نوری به عنوان شهردار انتخاب شد و وقتی به آقای تیموری اعلام کردیم برای جلسه تودیع و معارفه گلایه داشت که حداقل یک ساعت زودتر مرا اطلاع می دادید تا با آمادگی در جلسه حضور یابم.
وی  گفت : در دوره شهرداری آقای نوری هم تنش های زیادی داشتیم و هم همکاری های خوب که این ذات کار شهردار و شورای شهر است و امروز هم صلاح بر انجام شدن این معارفه است.

مرادپور در خصوص دلیل کنار گذاشتن نوری از شهرداری به دو مصوبه اشاره کرد و گفت : یکی از مصوبات به 3 رای و مصوبه دیگر هم با 4 رای تصویب شد که مصوبه اول مربوط به موضوع سکونت شهردار بوده است و مصوبه اخیر هم نهایتا در جلسه ای با حضور مدیر کل امور شهری استانداری تصمیم به پایان کار نوری در شهرداری چرام گرفته شد.

وی ادامه داد : شکل مدیریت در همه جا همینگونه است و مدیران روزی می آیند و روزی هم می روند و این امری طبیعی و پذیرفته شده است. هر چند برخی شائبه هایی مطرح شده است که آقای نوری می توانند از طریق دستگاه قضایی پیگیری کنند.

مرادپور گفت : از آقای نوری که خود در بسیاری از مناصب از جمله بخشدار ، شهرداری و دیگر مناصب حضور داشته اند و چنین رویه های معمولی را به خوبی می شناسد  و می داند که مدیران زمانی آمده اند و زمانی رفته اند و یا برکنار شده اند ، در این موضوع خویشتنداری کند.

وی ادامه داد : در خصوص کنار گذاشتن آقای نوری کسی نمی خواهد توانمندی های وی را زیر سوال ببرد اما بر اساس مصوبه وزیران و بحث سکونت که باید شهردار در محدوده شهر باشد اما آقای نوری نیامد و نهایتا با اضافه شدن مصوبه دوم رای بر کنار گذاشتن وی داده شد.

مرادپور در خصوص سرپرست شهرداری هم گفت : آقای کاظمی هم از نیروهای جوان شهرداری است اما تا مشخص شدن شهردار جدید به عنوان سرپرست شهرداری مشغول به کار می شود و شاید حداکثر تا پایان انتخابات وی در این سمت باشد.

وی در پایان گفت : اعضای شورا باید به این نکته توجه داشته باشند که برای انتخاب شهردار جدید گزینه ای تعیین کنند که اگر از آقای نوری توانمندی بیشتری نداشته باشد از وی ناتوان تر نباشد.

نوری : پیگیری قضایی می کنم

علی نوری شهردار معزول شهرداری چرام در این جلسه سخنانی مطرح کرد و در مهمترین موضوع دلیل برکناری گفت : من به دلیل فاصله کم روستای شهرک با چرام و برای جلوگیری از تحمیل هزینه 2 میلیون در ماه حاضر نشدم به شهر بیایم.

وی همچنین به برخی شائبه ها هم اشاره کرد و گفت این موضوع را از طریق دستگاه قضایی پیگیری می کنم.

لازم به توضیح است در این نشست علی نوری از شهرداری چرام عزل و فرشید کاظمی به عنوان سرپرست جدید شهرداری منصوب شد

نظر جدید

نظرات
  • به نام خدای....
    سه شنبه، 08 بهمن 1398 07:17
    0
    تشکیل شوراهای شهر..ورود آنان به حوزه کارشهرداری،همان و بدبختی،عقب افتادگی،و و و ..همان....بدترین ضربه ای که دولت اصلاحات به مجموعه شهرداریها زد،،همین تشکیل شوراها
    پاسخ ها به این نظر
پربازدیدها
پربحث ترین ها