پنج شنبه، 12 دی 1398 18:32 کد خبر : 13981012002
به گزارش رهیافت جنوب
نویسنده خبر :امین روانان
سومین کنگره حزب کارگزاران در کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد / انتقاد «پناه» از مدیرانی که فرق برگزاری کنگره حزب و متینگ سیاسی را نمی‌دانند

سومین کنگره حزب کارگزاران استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور غلامرضا پناه معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حسینیه الزهرا یاسوج برگزار شد.


به گزارش رهیافت جنوب  از یاسوج، عصر روز (پنج شنبه 12 دی ماه 98) سومین کنگره حزب کارگزاران استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور غلامرضا پناه معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حسینیه الزهرا یاسوج برگزار شد.


 ابتدا قرار بود که این جلسه در سالن آمفی تئاتر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شود که به دلایل نامشخص این کنگره در حسینیه الزهرا یاسوج برگزار شد.
غلامرضا پناه معاون وزیر تعاون کار، رفاه جتماعی در این نشست با بیان اینکه من خوشحالم که مدیریت ارشد استان را دو شخصیت بزرگوار (حسین کلانتری و احد جمالی) بر عهده گرفته‌اند، اظهار کرد: از روز اول که فعالیت این دو بزرگوار را رصد می‌کردم، متوجه شدم دو فرد توانمند و اندیشمند مدیریت استان را برعهده گرفته‌اند.


پناه تصریح کرد: اما جای تأسف است که برخی مدیران هنوز فرق بین متینگ ها و تبلیغات سیاسی و کنگره یک حزب را نمی‌دانند.


پناه ابراز کرد: احزابی که تمام ارکانش با فرایندهای دموکراسی شکل می گیرد،  در استان ها کنگره برگزار می کند و ما امروز شاهد برگزاری صدمین کنگره حزب در این استان هستیم.
پناه با انتقاد از برنامه ریزی های انجام گرفته برای این همایش گفت: امروز دوستان اذیت شدند و در لحظات پایانی سردرگم شدند، اما من کمتر در این زمینه دغدغه دارم، من از این مسئله دغدغه دارم که فردا در انتخاباتی که در یک منطقه عشیره ای برگزار می شود اگر ناملایماتی ایجاد شود، با چنین مدیریتی می توان از عهده آن برآمد؟ مسئله فکری من و دغدغه من در حال حاضر این است.
پناه رو به مدیران گفت: من به آقای استاندار و معاون سیاسی تا به امروز جلسه ای نداشتم اما به عنوان یک شهروند نه به عنوان مسئول از بدو ورود این افراد رصد کردم و افتخار می کنم که دو مرد صاحب فکر و ادیشه و مدیر و مدبر ارکان استان ما را به عهده دارند.
وی افزود: اما باید حتما مدیران را به پاسخگویی بطلبیم اگر ما توان برگزاری جلسه ای در این حد را نداریم برای چی در این صندلی ها نشسته ایم؟ عدالت معنایش این است که هر کسی در جایگاه واقعی خودش قرار داشته باشد، مدیر باید تصمیم بگیرد، قرار نیست فقط امضا کند، و بعد با مدیرانی مواجه باشیم که امضایی انجام می دهند و بیش از دایره حیاط اداره شان را نمی تواند ببینند.
پناه بیان کرد: از همه عزیزان پوزش می طلبم و هم متاسفم که نگاه مدیریتی ما نگاه مبتکرانه و واقع گرایانه ای هنوز شکل نگرفته، و می بینیم گاهی در مدیریت های ما، در حوزه فرمانداری و اداره ارشاد که باید فعالیت های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی یک استان و شهرستان را مدیریت کنند تصمیمات ناسنجیده و  نپخته ای را شاهد هستیم.
وی تصریح کرد: احزاب دارای مجوزهای قانونی از نهادهای مربوطه است و برگزاری کنگره احزاب کاملاً با فعالیت‌های سیاسی فرق می‌کند. دستگاه‌های فرهنگی که باید فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی را مدیریت کنند، اما خودشان دچار اختلاف افکنی و گاهی تنش می‌شوند.
پناه گفت: درد این جا است که سالن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به بخش خصوصی واگذار شده است.
وی افزود: زیر بنا و پایه دموکراسی احزاب هستند. ما معتقدیم که نظام جمهوری اسلامی ایران بر پایه جمهوریت و مبانی دین مبین اسلام شکل گرفته است.
پناه گفت: من ترجیح می‌دهم که در انتخابات نباشیم، اما با هم و کنار هم باشیم. من ترجیح می‌دهم در انتخابات کنار هم باشیم و با هم وحدت داشته باشیم. ولو شکست بخوریم.
وی در ادامه خطاب به اصلاح طلبان افزود: من شاید با آقای موسوی جهان آباد مشکلی داشته باشم، اما بهتر است که با احترام، با رعایت اخلاق و وحدت و برادری کنار هم باشیم. ما باید به هم احترام بگذاریم. ما حتی باید به کاندیداهای رقیبمان احترام بگذاریم. چرا که بین آنها آدم‌های اصولگرای تندرو وجود ندارد.
وی به مبارزه با فساد گریزی زد و گفت: کشور در سایه انسان‌های سالم رشد خواهد کرد. و هر کس فسادی دارد و در هر جریانی که هم باشد، ما انتظار داریم با او برخورد شود. نه اینکه با فساد در فلان جریان برخورد شود و از دم تیغ می‌گذرد. اما با افراد حاضر در فلان جریان برخورد نشود.
 پناه در ادامه خطاب به رسانه‌ها، گفت: رسانه ها امانتداری کنند و من می دانم با چه سختی ها و مشقت هایی تلاش می کنند. اما انتظار داریم که در نشر مطالب اصل امانتداری را رعایت کنند

برچسب ها :
نظر جدید

پربازدیدها
پربحث ترین ها