پنج شنبه، 05 دی 1398 13:19 کد خبر : 13981005004
به گزارش رهیافت جنوب
نویسنده خبر :امین روانان
یک منبع آگاه از کناره گیری دو روحانی برجسته در کهگیلویه و بویراحمد از مناصب خود خبرداد.
 » آیت الله ملک حسینی از منصب نمایندگی ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد استعفاء داد 

یک منبع آگاه از کناره گیری آیت الله ملک حسینی نماینده ولی فقیه و همچنین آیت الله حسینی امام جمعه شهر یاسوج طی روزهای آینده خبرداد.

به گزارش رهیافت جنوب ؛از مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد  ، این فرد مطلع گفت: آیت الله حسینی به دلیل کهولت سن و آیت الله ملک حسینی نیز در راستای تجمیع دو منصب نمایندگی ولی فقیه و امام جمعه شهر یاسوج از سمت خود استعفا داده اند.

وی اظهار داشت: از سالهای گذشته تجمیع این دو منصب همچون دیگر استانها مورد تاکید شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور بود اما آیت الله ملک حسینی به دلایل مختلفی امامت جمعه شهر یاسوج را نپذیرفتند و از دو سال گذشته نیز قصد خود مبنی بر کناره گیری از سمت فعلی را به اطلاع مسئولین امر رسانده بودند.

وی گفت: یکی از این دلایل مباحث فقهی بوده چرا که نماز ایشان در یاسوج شکسته است و قاعدتا امکان امامت نماز جمعه برای ایشان وجود ندارد.

وی گفت: آیت الله ملک حسینی برای تدریس به قم برمی گردند اگرچه همچنان به عنوان نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری از خدمت به مردم شریف و ولایتمدار استان دریغ نخواهند کرد.

وی بیان کرد: حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی امام جمعه کنونی شهر دهدشت جانشین آیت الله ملک حسینی و آیت الله حسینی در مناصب نمایندگی ولی فقیه و امام جمعه مرکز استان خواهد شد

نظر جدید

پربازدیدها
پربحث ترین ها