سه شنبه، 25 تیر 1398 12:05 کد خبر : 13980425002
به گزارش رهیافت جنوب
نویسنده خبر :امین روانان
آقایان شعبان بهمئی ، فضل الله باغسخا و محمد روحی فرد اهم مشکلات موجود در حوزه کاری شهرداری لیکک را طی ۱۳ بند به ایشان اعلام کردند تا در فرصت قانونی تا جلسه استیضاح ، دفاعیات و مستندات خود را جمع بندی و دفاع نماید .
استیضاح شهردار لیکک توسط شورای شهر لیکک کلید خورد

استیضاح شهردار لیکک ، کلید خورد

اختصاصی رهیافت جنوب ؛در جلسه ای که در روز دوشنبه ۲۴ /۹۸/۴ درمحل شورای شهر لیکک تشکیل گردید ، سه نفر از اعضای شورای شهر با درخواست و امضاء نامه شماره ۴۶۹ -  ۹۸/۴/۲۴  استیضاح شهردارلیکک را به صورت مکتوب تحویل رئیس شورا دادند .

به گزارش رهیافت جنوب آقایان شعبان بهمئی ، فضل الله باغسخا و محمد روحی فرد  اهم مشکلات موجود در حوزه کاری شهرداری لیکک را طی ۱۳ بند به ایشان اعلام کردند تا در فرصت قانونی تا جلسه استیضاح ، دفاعیات و مستندات خود را جمع بندی و دفاع نماید . 

خلاصه ای از انتقادات و مشکلات بیان شده توسط نامبردگان :

۱- عدم ارسال بموقع بودجه سال ۱۳۹۸ به شورای شهر جهت تصویب و ارسال به کمیته تطبیق و رای نیاوردن در کمیته تطبیق به گونه ای که در ۴ ماهه اول سال ۱۳۹۸ همه هزینه ها ( دریافت و پرداخت ) غیرقانونی می باشد . 

۲- عدم توجه به مصوبات شورای شهر در کارهای عمرانی و پرداختها و خریدهای متعدد و فراتر از اختیارات شهردار بدون مصوبه شورا 

۳- نارضایتی شدید نیروهای مشغول بکار در شهرداری خاصه نیروهای زحمتکش کارگری و وضعیت نابسامان پرداخت حقوق و مزایا و عیدی و پاداش آنها به صورت علی الحساب و مساعده 

۴- ناتوانی در مدیریت پرسنل اداری و کارگری تحت امر و وجود مکرر تنش و درگیری و ضرب و شتم و بازداشت و زندانی نمودن آنها

۵- عدم بازگشت و تعیین تکلیف ننمودن عده ای از نیروهای شهرداری که در برخی ادارات مامور و مشغول بکار می باشند و حقوق و مزایای خود را از شهرداری دریافت می نمایند ‌، علیرغم تذکرات و دستورات کتبی مکرر شورای شهر . 

۶- عدم برگزاری مناقصات به صورت قانونی و عدم اطلاع رسانی شفاف برای حضور و شرکت افراد واجدالشرایط در مناقصات و تحویل کارها به صورت اَمانی و مخفیانه به افراد فاقد شرایط و کیفیت پایین کارها بدون حضور یا نظارت قانونی شورای شهر در زمان مناقصات . 

۷- جابجایی مداوم حسابهای شهرداری در بانکهای شهرستان بدون ارسال نامه به شورا و نداشتن صورتجلسه از طرف شورای شهر با بانکهای عامل 

۸- تغییر و جابجایی پیمانکار نیروهای خدماتی و کارگری بدون شناخت پیمانکاران و عدم معرفی پیمانکار واجدالشرایط و عدم برگزاری مناقصه به گونه ای که طی سال ۹۷ دوبار انعقاد قرارداد گردید و در نیمه دوم سال ۹۷ به صورت مخفیانه با پیمانکار دیگری قرارداد بسته شد و هیچکدام از آنها حتی برای یکبار به شورای شهر مراجعه ننمودند و پاسخگوی مشکلات عدیده حقوق و مزایا و بیمه پرسنل تحت پوشش خود نبودند . 

۹- عدم پایبندی پیمانکار نیروی انسانی در پرداخت به موقع حقوق و مزایای آنها که گاهی تا ۶ ماه حقوق معوقه دارند ( هم اکنون حقوق ماههای اسفند ۹۷ و عیدی و پاداش ۹۷ و چهارماهه اول ۹۸  ) پرداخت نگردید 

۱۰- وضعیت نامنظم و نابسامان واریز حق بیمه پرسنل کارمندی و کارگری که مشکلات فراوانی در حوزه درمانی آنها و خانواده هایشان در مراجعه به مراکز درمانی و بیمارستانها به وجود آورده و در صورت وقوع سانحه یا مشکل در زمان کار عملاً بدون پوشش بیمه ای هستند . 

۱۱- عدم ارسال دفترچه درآمدهای شهرداری به شورا و تصویب نشدن آن ( عوارضات مختلف پروانه ساخت ، پایان کار ، حق تفکیک ، تمدید پروانه ها ، عوارضات خودرو و .... و دریافت به صورت علی الحساب 

۱۲- استفاده از ماشین آلات شهرداری در خارج از تایم اداری و استفاده غیرمجاز از ماشین آلات سنگین برای افراد شخصی و خارج از محدوده شهر 

۱۳ - بی نظمی در پرداختهای متعدد عمرانی ، خدماتی ، حقوق و مزایا و تبعیض در پرداختها و اضافه کار و .... به گونه ای که موجب نارضایتی شدید و دلسردی از کار گردیده است . ضمناً بسیاری از چکهای شهرداری در دست مردم و طلبکاران ،  فاقد پشتوانه بوده و تاریخ بسیاری از آنها نیز از سررسید گذشته است و تناسبی بین میزان و مبالغ چکهای صادره و موجودی حسابهای شهرداری وجود ندارد . 

ضمناً موارد و مشکلات متعدد دیگری وجود دارد که اعضای درخواست کننده استیضاح ، صلاح به انتشار آن را ندیده اند و در جلسه استیضاح با حضور شهردار اعلام خواهد شد 

شایان ذکر است عبدالستار تقوی در مهرماه ۱۳۹۶ سکان شهرداری لیکک را در دست گرفت و علیرغم تذکرات و جلسات مکرر مبنی بر تغییر رویه مدیریتی و رفع مشکلات موجود تا کنون نتوانسته است به تذکرات و دغدغه های شورای شهر و شهروندان پاسخ مثبت دهد .

نظر جدید

نظرات
 • pars
  سه شنبه، 25 تیر 1398 13:07
  4
  درود بر همه کسانی که در این مملکت بر علیه ریا و پارتی بلند میشوند
  پاسخ ها به این نظر
 • امیرحسین
  سه شنبه، 25 تیر 1398 21:55
  0
  نه بابا
  پاسخ ها به این نظر
پربازدیدها
پربحث ترین ها