چهارشنبه، 15 خرداد 1398 09:07 کد خبر : 13980315002
به گزارش رهیافت جنوب
نویسنده خبر :امین روانان
جناب گلمرادی نمک نشناسی شاخ و دم ندارد /از کفتر پر و بال بسته انتظار پرواز دارید
انتقاد عضو شورای  کهگیلویه و بویر احمد از نماینده حوزه ماهشهر و امیدیه در مجلس

انتقاد عضو شورای اسلامی کهگیلویه و بویراحمد از نماینده حوزه ماهشهر در مجلس؛
جناب گلمرادی! نمک نشناسی شاخ و دم ندارد /از کفتر پر و بال بسته انتظار پرواز دارید!


عضو شورای اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد در واکنش به سخنان اخیر نماینده ماهشهر در مجلس نسبت به شوراها، با انتقاد تند از این دیدگاه عامل اصلی نزول جایگاه شورا را مجلس عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی رهیافت جنوب عضو شورای اسلامی کهگیلویه و بویراحمد از نماینده حوزه ماهشهر در مجلس شورای اسلامی به دلیل سخنان اخیر این نماینده علیه شوراها انتقاد کرد.
شعبان بهمئی در جواب علی گلمرادی نماینده ماهشهر که گفت "شورا عامل عقب ماندگی شهرها و روستاها شدند" این جوابیه را به دفتر خبری ما ارسال کرد:
 جناب گلمرادی! شورایی که شما را از یک کارمند جزء شهردار نموده و باعث شد تا به مجلس را پیدا کنی و این همه معیشت مردم را با همکارانت به خطر بیاندازی حق داری که علیه آنها صحبت کنی، چون نمک نشناسی شاخ و دم ندارد.
شورا چند اصل از قانون اساسی را به خود اختصاص داده و هیچ نماینده ای حق ندارد علیه قانون اساسی فرمایشی داشته باشد. آنچه شورا بی خاصیت کرده چیدن پر و بال وظایف شوراها از طرف همین مجلس است. شورا نماد مردم‌سالاری در هر کشوری محسوب می‌شود و نشان می‌دهدکه عده‌ای از آقایان هنوز به مردم سالاری اعتقادی ندارند شماها و همکارانتان در مجلسی که مقابل گفته های شما سکوت کردند و به شما تذکرندادند، باعث شده اید شورا از وظایف خود دور شده و به دکور و مزاحم تبدیل شود.
 در قانون اساسی شورا به شورای شهر، بخش، شهرستان، استان و ... نامدیدند شما آن را تا حد شورای شهرداری تقلیل دادید و از این کفتر دست و پای بسته تقاضای پرواز دارید آن هم برای انتخاب یک شهردار و بس.
بقیه اختیارات شوراها را در یک قانون من‌درآوردی، آنقدر مبهم کردید که معلوم نیست نظارت شورا باید چگونه باشد؟ شهردار را بر شورا مسلط کردید و برای برداشتن آن شرایطی سخت را پیش‌بینی کرده اید. اگر نظارت شورا ها برابر قانون اساسی در قوانین مجلس و غیره تقلیل نمی یافت و قانونگذار نظارت شورا ها را قویتر پیش‌بینی می‌کرد، مطمئناً شاهد این همه رانت سازی در کشور نبودیم و شاهد آباد شدن شهرها و روستاها می شدیم.
راستی جناب نماینده! شما که با عدم نظارت کافی، که شما را ویران نموده اید!۲۰ دقیقه برجام را تایید کرده اید و معیشت مردم را به خطر انداخته اید و مردم از فقر و بیچارگی فقط به عشق اسلام ،رهبری و خون شهیدان پای این انقلاب ایستاده‌اند و اِلا خانه مردم را ویران کرده اید. ای امیدانِ ناامیدکننده! بهتر است به جای فرافکنی نسبت به شوراها ، به وظایف خود برسید و مردم را از زیر بار فقر و بدبختی برهانید. امیدوارم که شوراها جواب دندان شکنی به شما و همکاران تشویق کننده تان در ، اسفند ماه بدهند

برچسب ها :
نظر جدید

پربازدیدها
پربحث ترین ها